Patiko? Pasidalinkite!

Pateikiame pavyzdį kaip žmonių smegenis paveikia televizija ir per ją transliuojama propaganda:

A: tai nuo dabar rusiškų dujų nepirksite?

B: ne

A: kodėl?

B: nes norime būti nepriklausomi nuo rusiškų energijos šaltinių

A: iš kur dabar gausite dujų?

B: iš JAV ir Norvegijos

A: o dujų kaina bus panaši kaip buvo rusiškų?

B: tylėk vata Putino agente!

A: tai kiek supratau dabar dujos bus du – tris kartus brangesnės?

B: bus brangesnės, bet tokia nepriklausomybės kaina ir mes ją mielai sumokėsime!

A: bet jūs netapsite nepriklausomi, dabar priklausysite nuo JAV ir Norvegijos

B: tylėk vata Putino agente, šios šalys yra mūsų partneriai ir draugai!

A: tai jūs, vardan draugystės, nuo dabar kasmet už dujas permokėsite bent po šimtą milijonų eurų, ar ne per didėlė tos draugystės kaina, tuo labiau kad “Ignitis” ir taip yra žiauriai prasiskolinęs ir jau realiai nebegali žmonėms amortizuoti staigaus dujų kainos pakilimo?

B: tylėk vata Putino agente, už tokias kalbas tave reikia pasodinti!

A: o tai nebuvo galima kažkaip susidraugauti su Rusija, pasilikti prie jos pigių daugiamečių dujų kontraktų ir Lietuvos gyventojamas nepabranginti šildymo du – tris kartus?

B: ne, tai jokiu būdu nebuvo įmanoma, nes Rusija yra baisus agresorius, o su agresoriais ES šalys nebendradarbiauja!

A: bet dabar suskystintos dujos keliaus iš JAV, kuri sukėlė gerokai daugiau karų nei Rusija ir civilių nužudė daugelį kartų daugiau! Iš tiesų jūs nutraukėte sutartį su mažesniu agresoriumi, o pasirašėte su didesniu!

B: tylėk vata, tuoj tikrai prisišnekėsi, turėčiau galimybę, nudėčiau tave vietoje!

A: ramiai, aš juk tiesą sakau, NATO su JAV priešakyje realiai užmušė milijonus civilių, tik kažkodėl niekas šito neviešina ir kaltų neieško

B: šito negali būti, bet kuriuo atveju mes esame NATO dalis, NATO mus gina, todėl mums NATO yra verta didžiausios pagarbos, ypač jos amerikietiškoji dalis!

A: ar nematote kad anglosaksai ES specialiai užsiundė ant Rusijos, supjudė jas tarpusavyje, pakurstė maksimalų priešiškumą, toliau liepė nutraukti su Rusija visus verslo santykius ir į nutrauktųjų santykių vietą pastatė savo verslus. Tokiu būdu JAV savo šalies ekonomikai, ypač dujų ir karo pramonei, suorganizavo daugybę milijardų dolerių papildomų pajamų ir tokiu būdu atitolino JAV ekonomikos kolapsą!

B: tylėk, tu nieko nesupranti, anglosaksai yra mūsų draugai ir gelbėtojai nuo pasiutusio Putino, be jų mes pražūtume! Visa kita nesvarbu!

A: kaip tai nesvarbu, per jus, jau ateinančią žiemą, Lietuvoje bent 100 000 namų ūkių nebesugebės susimokėti komunalinių mokesčių, ką jūs darysite su šitokiu kiekiu papildomų pašalpinių žmonių? Atliekamų pinigų ižde juk nėra, negi vėl skolinsitės?

B: neaiškink, ką norėsim tą ir darysim, ne tavo reikalas

A: bet juk, maksimaliai susipykus su Rusija, jau smarkiai brangsta ir nafta ir elektra ir anglis ir briketai ir malkos ir metalai ir kt. Visa tai sudėjus, kai Lietuvos sandėliuose senų užvežimų atsargos baigsis, visos naujos prekės bus žymiai brangesnės, kai kurios realiai nebeįperkamos! Žmonių pragyvenimo lygis ženkliai nukris ir viskas tik per jus!

B: Viskas, su bepročiais Putino agentais nekalbu, kviečiu apsaugą kad tave tuojau pat uždarytų!


Patiko? Pasidalinkite!