Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pirmadienį apsilankė netoli sostinės Kyjivo esančiame Bučos miestelyje ir filmavosi vaizdo reportažui tarp surūdijusių tankų. Ukraina teigia, kad po Rusijos pajėgų atsitraukimo aptikta dešimtys nužudytų žmonių, kai kurie – surištomis rankomis.

„Mums labai svarbu, kad čia būtų spauda, ​​būtų žurnalistai, tai yra svarbiausia. Labai norime, kad parodytumėte pasauliui, kas čia vyksta, ką padarė Rusijos kariuomenė, ką Rusijos Federacija padarė taikioje Ukrainoje“, – žurnalistams sakė Zelenskis.

„Kiekvieną dieną, kai mūsų kovotojai… atkovoja teritoriją, matote, kas vyko“, – sakė jis. Prezidentą, kuris vilkėjo neperšaunamą liemenę, lydėjo kariškiai. V. Zelenskis sakė, kad dešimčių žmonių nužudymą netoli Kyjevo esančioje ir iš Rusijos kariuomenės atkovotoje Bučoje tarptautiniai lyderiai laikys genocidu.

Vienas iš Ukrainos prezidentą lydinčių kariškių ant savo uniformos buvo užsidėjęs Ukrainos vėliavos ženklą antraip (geltona spalva viršuje). Beje, keista, kaip taip greitai spėjo surūdyti karinė technika…

Gal ta karinė technika stovi jau keletą dienų? O kodėl keletą dienų gatvėse, kaip teigia Zelenskis, svaidosi žmonių kūnai, kodėl jie nesurinkti? Ko laukė vietiniai, kodėl jų nelaidojo?

Vygantas Kelertas pastebi ir daugiau detalių, apie kurias Lietuvoje veikianti svetimų šalių žiniasklaida nutyli.

 


Patiko? Pasidalinkite!