Patiko? Pasidalinkite!

Nuolat pildoma.

Rusijos gynybos ministerijos atsakymas: tai provokacija Rusijos gynybos ministerija provokacija pavadino Lenkijos žiniasklaidos ir pareigūnų kaltinimus dėl neva rusiškų raketų kritimo Lenkijoje, Pševoduvo kaime. Ministerija pabrėžė, kad šie pareiškimai yra sąmoninga provokacija, siekiant eskaluoti situaciją. Be to, gynybos ministerija teigė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos nepataikė į taikinius netoli Lenkijos ir Ukrainos sienos. Pažymima, kad Lenkijos žiniasklaidos paskelbtos nuolaužų nuotraukos nėra susijusios su Rusijos naikinimo ginklais.

Dvi raketos pataikė į grūdų džiovyklas kaime rytinėje Lenkijos dalyje, esančiame prie sienos su Ukraina. Tokį pareiškimą antradienį paskelbė Lenkijos radijas ZET , remdamasis neoficialiais šaltiniais.

Incidentas įvyko Przewodow kaime Liubelskio vaivadijoje. Radijo stoties duomenimis, žuvo du žmonės. Įvykio vietoje dirba policija, prokurorai ir kariuomenė. Raketų priklausymas pranešime nenurodomas.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis, suderinęs su šalies prezidentu, antradienio vakarą skubiai sušaukė Ministrų Tarybos Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį. Tai pranešė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mülleris, kuriuo remiasi „Polsat News“. Jis žurnalistams pareiškė, kad susiklostė „krizinė situacija“, ir paragino juos neskelbti nepatikrintų pranešimų. P. Mülleris nepatikslino, kodėl šaukiamas posėdis, ir žadėjo pateikti daugiau informacijos jam pasibaigus.

Antradienį rusai į Ukrainą paleido mažiausiai 100 raketų. „Tai masiškiausia raketų ataka šiame kare“, – sakė Ukrainos oro pajėgų atstovas plk. Jurijus Ihnatas. Antradienio išpuolį taip pat pakomentavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Raginu neskelbti nepatvirtintos informacijos – Lenkijos vyriausybės atstovas Piotras Mulleris po pranešimų apie nukritusias raketas.

„Su dideliu įsitikinimu sakau, kad tai buvo užklydusios raketos, nukritusios į mūsų teritoriją“, – per TVN24 sakė generolas Mieczysławas Bieniekas.

Gen. Mieczyslovas Bieniekas

– Situacija tokia rimta, kad pas mus žuvo du žmonės. Su dideliu įsitikinimu sakau, kad tai buvo užklydusios raketos, kurios nukrito į mūsų teritoriją. Atminkite, kad tai įvyko apie 800–1000 metrų nuo sienos . Kitoje sienos pusėje yra geležinkelio sankryža, galbūt jie taikėsi į šią sankryžą, TVN24 sakė generolas Mieczysławas Bieniekas.

Bieniekas pabrėžė, kad pasitvirtinus pranešimams apie Rusijos raketas, susidursime su „rimtu tarptautiniu incidentu“. – Atsiduriame kaip priekinė valstybė krizės zonoje. Tačiau tai nėra priežastis suaktyvinti str. 5, nes niekas į mus nėra įsiveržęs, neužgrobęs mūsų teritorijos, neatlikęs aiškaus karo veiksmo – įvertino jis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!