Patiko? Pasidalinkite!

Turkija atsisakė priimti Jungtinių Valstijų užuojautą dėl teroristinio išpuolio Istiklalo gatvėje Stambule, pareiškė Turkijos vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu.

„Žinome, kur buvo koordinuojamas išpuolis. Gavome mums duotą žinią ir žinome, kokia ji yra. Nepriimame Amerikos ambasados užuojautos. Mes niekam nesame išdavikiški, tačiau nebetoleruojame šių išdavikiškų veiksmų. Jei nebūtume sugavę užpuoliko, šiandien jis būtų pabėgęs į Graikiją”, – ministro žodžius cituoja CNN Türk.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karin Jean-Pierre anksčiau sakė, kad JAV smerkia Stambule įvykdytą smurto aktą ir pareiškė užuojautą aukų šeimoms.

Lapkričio 13 d. Stambulo centre esančioje pėsčiųjų turistų gatvėje Istiklal įvyko sprogimas. Prezidentas Redžepas Tajipas Erdoanas (Recep Tayyip Erdoğan) sakė, kad žuvo šeši žmonės. Vėliau Turkijos viceprezidentas Fuatas Oktay pranešė apie 81 auką. Tarp jų buvo ir trys rusai.

Policija dėl šio išpuolio sulaikė 46 asmenis, įskaitant moterį, kuri įtariama įvykdžiusi išpuolį.

Paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip ji apie 40 minučių sėdi ant suoliuko, o po sprogimo neatsigręždama bėga ir žiūri į savo telefono ekraną.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, sulaikytasis yra Sirijos pilietis, prisipažinęs apie ryšius su Kurdistano darbininkų partija, kuri Turkijoje pripažinta teroristine grupuote. Organizacijos narių iš Švedijos ir Suomijos ekstradicija yra viena iš sąlygų, kad šios dvi šalys galėtų įstoti į NATO.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!