Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvauja neformaliame Europos Vadovų Tarybos (EVT) viršūnių susitikime Granadoje, Ispanijoje. EVT paraštėse šalies vadovas susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu. Prezidentas su Lenkijos Premjeru aptarė regiono saugumą, paramą Ukrainai, grūdų eksporto per Baltijos jūros uostus klausimą.

Lietuvos vadovas susitikime pabrėžė, kad aktyvesnis šios eksporto krypties išnaudojimas reikšmingai prisidėtų sprendžiant Rusijos karo sukeltą globalią maisto krizę. Pasak Prezidento, būtina šalinti transporto infrastruktūros trikdžius ir didinti Baltijos jūros uostų pralaidumą tam, kad grūdų eksportas būtų greitesnis. Šalies vadovas ragino Lenkijos kolegą aktyviau bendradarbiauti šiuo klausimu ir maksimaliai išnaudoti Klaipėdos uosto pajėgumus.

Prezidentas susitikime akcentavo, kad saugumo situacijai regione išliekant įtemptai yra būtina ir toliau vieningai ir nuosekliai remti Ukrainą iki pergalės. Šalies vadovas teigė, kad Lenkijos vaidmuo užtikrinant regiono saugumą yra esminis, ir pasidžiaugė puikiu bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Lenkijos saugumo ir gynybos srityje.

LRP inf.


Patiko? Pasidalinkite!