Patiko? Pasidalinkite!

Argentina, Egiptas, Iranas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Saudo Arabija taps naujomis BRICS asociacijos narėmis (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrika), trečiadienį pranešė Brazilijos portalo UOL Ženevos korespondentas Jamil Shad. grupės aukščiausiojo lygio susitikimo galutinio dokumento projektas.

Žurnalisto teigimu, vienas pagrindinių atrankos kriterijų buvo geografinis faktorius, kuris turėtų užtikrinti regioninę pusiausvyrą asociacijos viduje. Vadovaujantis šiuo principu, anot Shado, taip pat svarstomas dar vienos Afrikos šalies įtraukimas į bloką. Be to, ateityje Brazilijos valdžia norėtų matyti Indoneziją kaip sąjungos dalį, tačiau Džakarta dar nepasirengusi prisijungti prie BRICS, pažymi jis.

BRICS viršūnių susitikimas Johanesburge vyksta rugpjūčio 22–24 dienomis. Anksčiau Pietų Afrikos užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministras Naledi Pandoras sakė, kad BRICS šalių vadovai susitarė dėl dokumento, kuriame išdėstyti naujų narių priėmimo į asociaciją principai. Iš viso narystės BRICS šalyse pateikė 22 šalys.

Vakarai turės pripažinti, kad nebegalės valdyti pasaulio dėl didėjančios BRICS įtakos, rašė britų ekonomistas ir „ Financial Times“ apžvalgininkas Martinas Wolfas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!