Vasario 15 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje į Europos Sąjungos (ES) vadovaujamas karines jūrų operacijas ATALANTA ir IRINI buvo iškilmingai išlydėtos dvi Lietuvos kariuomenės karių grupės, sudarytos Karinių jūrų pajėgų karių pagrindu.
Ceremonijos metu Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas kmdr. Egidijus Oleškevičius į ES operaciją ATALANTA išvykstančios Autonominės laivo apsaugos grupės (ALAG) vadui kpt. ltn. Gžegožui Lašakevičiui ir į ES operaciją IRINI išvykstančios Laivų apžiūros grupės (LAG) vadui kpt. ltn. Rapolui Jurgeliui įteikė Lietuvos Respublikos vėliavas ir palinkėjo sėkmingai įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus. Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas kmdr. Remigijus Monstvilas palaimino į tarptautines operacijas išvykstančius Lietuvos karius.
Į tarptautinę operaciją ATALANTA prie Somalio krantų išlydėta jau 6-oji Lietuvos kariuomenės ALAG. Operacijos metu ALAG keturis mėnesius Indijos vandenyne vykdys Pasaulio maisto programos laivo, gabenančio humanitarinę paramą Somalio žmonėms, apsaugą.
Pirmą kartą į ES vadovaujamą operaciją IRINI išlydėta ir Lietuvos kariuomenės LAG. LAG, veikdama iš Vokietijos karinio laivyno aprūpinimo laivo FGS „Berlin“, Viduržemio jūroje prie Libijos krantų keturis mėnesius dalyvaus ginklų embargo Libijai operacijoje, siekiant užkardyti ginklų ir amunicijos patekimą į šią valstybę.
2013–2020 metų laikotarpiu Lietuvos kariuomenė, dalyvaudama ES vadovaujamoje operacijoje ATALANTA buvo dislokavusi iš viso penkias Autonomines laivo apsaugos karių grupes (ALAG). Tuo pačiu laikotarpiu buvo skiriamas ir vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas tarnybai operacijos ATALANTA kariniame laive įsikūrusioje pajėgų vadavietėje.
ES karinę jūrų operaciją ATALANTA pradėjo vykdyti 2008 metų pabaigoje, reaguodama į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone, palaiko kitas ES tarptautines operacijas ir organizacijas, siekiančias stiprinti jūrų saugumą ir pajėgumus regione.
Viduržemio jūroje vykstanti ir ES vadovaujama karinė operacija IRINI buvo pradėta 2020 m. kovo 31 d. Šios operacijos tikslas – įgyvendinti Jungtinių Tautų ginklų embargą Libijai.
2017–2019 metais Lietuvos kariuomenė į prieš tai vykusią beveik analogišką ES vadovaujamą karinę operaciją SOPHIA, kuri buvo nukreipta prieš neteisėtą žmonių gabenimą Viduržiemio jūroje ir ginklų embargą Libijai, buvo išsiuntusi keturias Laivų apžiūros grupes, sudarytas Karinių jūrų pajėgų karių pagrindu ir vadovaujamas KJP karininkų.
Siųsdama savo karius dalyvauti į ES vadovaujamas tarptautines operacijas, Lietuva prisideda prie kovos su tarptautinėmis krizėmis ir stiprina ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką.
Lietuvos kariuomenės inf.
Valdžiai siuntinėjančiai savo žmones į karštus taškuss, nepritariu. Tai mūsų buvusios tarybinės nomenklatūros “transformerių” sprendimai. Jiems mūsų žmonės, kurie juos rinko, eilinį kartą, nesvarbūs. Jų “patronai” stropiai ir net stropiau, nei buvo reikalaujama, vykdė Maskvos direktyvas. Tai dabar neatsilieka ir jų palikuonys, stropiai vykdantys mirštančios Europos valią.
Tačiau mūsų vyrams linkiu sugrįžti namo visiems ir sveikiems. Jie tikrai ne savo valia ten…
Man atrodo,kad mes per daug susireiksmine.Nei mes kam cia idomus,okupavus mus ka cia paimsi vien skolos.
Ką ten pametė
O kiek kitų šalių išsiųsta karių?
Emigrantai.
Okupuotos salies kareiviai,vaziuoja zudyt uz pinigus i kitas salis,padeda pavergt tiems patiems okupantams,kur mus okupavo,okupuot kitas salis
“tradicijų tęseinumas”
LIETUVAI KARIUOMENĖ IŠ VISO NEREIKALINGA, NES LIETUVOS KARIAI NETURI KA GINTI!
Jie negins kriminalinės pseudokomuniagų sąjūdinės gaujos, kuri 30 metu,uzurpavusi valdžią – apvogė,apgavo ir pažemino juos, ju vaikus ir tėvus.
Jie negins “bufetavos” turtų, kuriuos privogė jai AMBalas, jie negins Uspaskicho, Zuoko, Landsbergio bei kitų mafijozų milijonų ir
milijardų, kurie buvo išvogti iš paprastų žmonių, jų vaikų ir anūkų.
O jei Rusija įžengtų į Lietuvą, kaip 1940 metais, Lietuvos kariai iš karto pasuktų savo ginklus į savo generolus ir tuos, kurie sėdi valdžioje. O su rusais broliškai apsikabintų, bučiuotųsi ir būtų laimingi iki išprotėjimo. Tokios dabar politinės nuotaikos tarp Lietuvos žmonių ir Lietuvos karių.
Gyvenu Vilniuje, Fabijoniškėse, S.Nėries 5-me name, šalia daugiabučio, kur gyvena Lietuvos kariškiai, su jais dažnai bendrauju ir tai būtent jų žodziai.
Kariai vykdys generolų įsakymus. Kariai ir yra kariai, kad jie tarnauja valdžiai. Kiek jų pasipriešintų, klausimas? 1917 caro kariai (baltagvardiečiai) gynė carinę santvarką. 1940 nei vienas iš karių nestojo ginti Smetonos, o 1990 niekas negynė TSRS nuo griovimo. Kaip bus šį kartą, pamatysime.