Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasisakė už dialogo su Rusija išsaugojimą, pranešė TV3.

Prezidentas priminė apie neseniai su naujuoju Rusijos ambasadoriumi Aleksejumi Isakovu įvykusį susitikimą, kurio metu įteikti skiriamieji raštai.

“Iš tikrųjų, įdomus pokalbis. Nedažnai taip būna, kad su ambasadoriumi, kuris įteikė skiriamuosius raštus, bendrauju 45 minutes. Tačiau buvo pirmiausia įdomu išklausyti jo vertinimą situacijos, išklausyti, ką jis ketina daryti kitaip negu jo pirmtakas. <…> Na o ponas Isakovas, aš aišku nenoriu daryti pernelyg greitų išvadų, padarė ramaus, išlaikyto, mėginančio suprasti argumentus žmogaus įspūdį”, — apie susitikimą sakė prezidentas.

Be to, Nausėda pažymėjo, kad nors ambasadorius yra “kaip ir oficialiosios politikos transliuotojas”, tačiau palaikyti santykius būtina.

“Tačiau savaime suprantama, kad jis pats yra, kaip ir transliuotojas oficialiosios politikos. Bet net ir tokiomis sąlygomis, aš manau, dialogą reikia tęsti, nes yra daugybė klausimų, kuriuos reikia spręsti nebūtinai aukščiausiu politiniu lygiu”, — apie dialogą su Rusijos ambasadoriumi užsiminė prezidentas.

Tačiau Nausėda pabrėžė, kad Vilnius neatsisakys kai kurių esminių nuostatų, ir jis aiškiai pasakė Rusijos ambasadoriui, kad yra “dalykai, į kuriuos mes niekada neužmerksime akių”.

Rusijos ir Lietuvos santykiai itin pablogėjo per dešimt metų trukusį buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymą, kuri garsėjo savo giežtais antirusiškais pareiškimais ir rusofobiška laikysena. Dabartinė šalies vadovybė laikosi tos pačios linijos ir reguliariai skelbia pareiškimus apie “Rusijos grėsmę”.

Pernai po Seimo rinkimų prie valdančiosios koalicijos prisijungė konservatorių partija “Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai”. Jos atstovai nuolat pasisako apie “Rusijos įtakos” grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui. Jie garsėja rusofobiška pozicija, griežtais pareiškimais apie Rusiją ir radikaliais pasiūlymais.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Maskva yra pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva geros kaimynystės principais. Jis pažymėjo, kad Rusija norėtų matyti tokį patį kolegų Lietuvoje požiūrį, bet Baltijos šalių vadovų su Naujaisiais metais nepasveikino.

Vienu žodžiu, Vašingtono “transliuotojas” Lietuvoje įvertinęs Rusijos “transliuotoją”, draugiškai išsiskyrė (supratę vienas kitą).

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!