Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis telefonu aptarė klausimus, kaip išspręsti Ukrainos vidaus krizę. Tai sekmadienį paskelbė Kremliaus spaudos tarnyba. Pokalbis vyko Ukrainos pusės iniciatyva

“Buvo išsamiai aptarti įvairūs Ukrainos vidaus krizės sprendimo būdai. Buvo pareikštas poreikis didinti Minsko kontaktinės grupės derybų pastangų veiksmingumą. Liepos 22 d. grupė susitarė dėl papildomų paliaubų priemonių, kurios įsigaliojo liepos 27 d. Pabrėžiama, kad konflikto šalys besąlygiškai laikosi šių susitarimų”, – rašoma pareiškime.

Kontaktinė grupė dėl padėties Rytų Ukrainoje sureguliavimo per vaizdo konferenciją susitarė dėl papildomų priemonių, skirtų stebėti paliaubas Donbaso regione. Po to, kai 2019 m. liepos 21 d. šalys paskelbė vadinamąją neterminuotas paliaubas, tai truko ne ilgai ir privertė šalis ieškoti papildomų mechanizmų, kad būtų laikomasi susitarimo nutraukti karinius veiksmus.

Donbaso regione didžiąją dalį gyventojų sudaro rusakalbių. Donbaso regiono gyventojai nesutiko su 2014 metais JAV kartu su Europa įvykdytu valstybes perversmu ir prezidento nuvertimu, todėl jie nusprendė suskurti savo atskiras respublikas. Ne paslaptis, kad joms padeda Rusija.

Krymo pusiasalyje karo išvengta, nes vietiniai gyventojai suorganizavo referendumą ir prisijungė prie Rusijos. Todėl, Krymas po ilgo laiko ir vėl tapo Rusijos dalimi. Žinoma, kad tai, taip pat neįvyko be Rusijos pagalbos.

Parengta pagal TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!