Patiko? Pasidalinkite!

2013m. Ukrainoje JAV ir Europa surengė – Euromaidą (ukr. Євромайдан).

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ES narių buvo spaudžiamas pasirašyti Europos Sąjungos asociacijos sutartį. Jam nesutikus to padaryti, Kijeve buvo suorganizuotas Euromaidanas. Taip pat buvo suorganizuotas Viktoro Janukovyčiaus nuvertimas ir bandymas jį nužudyti. Viktorui Janukovyčiui teko bėgti iš šalies ir prašyti prieglobsčio Rusijoje.

„Viktoras Janukovičius iki pat paskutinės minutės nedavė „Berkut” padaliniams naudoti šaunamuosius ginklus prieš protestuojančius žmones. Jo teigimu, „šie žmonės yra nekalti, tai suklaidinti ir apgauti žmonės”.

Gruodžio 1 d. Kijevo centre, įvairiais duomenimis, susirinko nuo 400 iki 800 tūkstančių žmonių. Bankova gatvėje, netoli prezidentūros, kilo susirėmimai su policija.

Lietuvos indelis į Euromaidaną

Gruodžio 15–16 dienomis Kijeve lankėsi Europos Parlamento nariai Laima Andrikienė ir Vytautas Landsbergis ir kiti Lietuvos politikai. Susitikta su aukščiausiais opozicijos ir oficialiųjų valstybės institucijų vadovais bei lyderiais. Jie atvyko į šalį raginti žmones daryti perversmus šalyje ir versti tuometinę valdžią.

Įsivaizduokime, kad į Lietuvą atvyksta koks Žirinovskis, surengtia protestus ir visus pakviečia nuversti dabartinę valdžią, nes ji nenori draugauti su Rusija.

Protu nesuvokiami dalykai, bet ES politikams galima vykti į svetimas šalis jose organizuoti neteisėtus valdžios nuvertimus ir riaušes.

Ar Lietuva pasiima atsakomybę už nekaltų žmonių žūtis?

Šių įvykių metu žuvo mažiausiai 82 žmonės, tarp jų 13 policininkų, daugiau nei 1 100 buvo sužeista. Įvykiai įvardijami kaip Euromaidanas arba valstybės perversmas, kurį suorganizavo JAV spec. tarnybos padedant Europai.

Europai ir „Klintoninei” Amerikai žūt būt reikėjo Ukrainą atplėšti nuo Rusijos. Jie tai ir padarė. Lietuva šiame perversme aktyviai dalyvavo ir ragino žmones kilti visoje Ukrainoje.

Įdomu yra ir tai, kad Euromaidane šaudė snaiperiai, tam, kad sukelti chaosą ir pykti. Visi šie veiksmai buvo verčiami ant Viktoro Janukovyčiaus, kad neva tai jo darbas, bet yra užfiksuota, kad tai JAV ir ES kartu su Ukrainos opozicijos darbas. Ar jums tai nieko neprimena…?

Kas iš to gavosi?

Po perversmo į valdžią atėjo oligarchai, kurie Ukrainą išvogė ir nuvarė iki visiško skurdo ribos. Kainos nežmoniškai sukilo, žmonės priversti bėgti iš šalies, nes pasidarė nebeįmanoma išgyventi. Bedarbystė ir korupcija įsivyravo iki aukštumų. Štai kas gavosi po Euromaidano. ES su JAV kartu Ukrainą sukiršino su Rusija, tą patį padarė ir Lietuvoje.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!