Patiko? Pasidalinkite!

Jei Ukraina gaus naikintuvus F-16, bet jie bus bazuojami už jos sienų, Rusijos kariuomenė apsvarstys galimybes sunaikinti šiuos orlaivius, sakė V.Putinas kasmetiniame ekonomikos forume Sankt Peterburge.

„Jei jie bus dislokuoti oro bazėse už Ukrainos ribų ir naudojami karo veiksmuose, turėsime žiūrėti, kaip galime pataikyti ir kur pataikyti į tuos ginklus, kurie naudojami karo veiksmuose prieš mus“, – sakė jis.

Be to, valstybės vadovas pažadėjo, kad F-16 degs taip pat, kaip dabar dega tankai Leopard.

Gegužės mėnesį G7 viršūnių susitikime Hirosimoje JAV prezidentas Joe Bidenas savo kolegai iš Ukrainos Volodymyrui Zelenskiui apibūdino planus apmokyti Ukrainos pilotus pilotuoti F-16. Pasak Baltųjų rūmų vidaus saugumo sekretoriaus padėjėjo Jake’o Sallivano, Vašingtonas ir jo sąjungininkai artimiausiais mėnesiais nuspręs, kas tieks lėktuvus ir kiek.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas šiandien sakė negalintis įvardyti tikslaus naikintuvų pristatymo Ukrainos kariuomenei laiko, pažymėdamas, kad tai priklausys nuo pilotų rengimo ir sąjungininkų situacijos įvertinimo. Anot jo, ketinimą pradėti Ukrainos kariškių mokymą jau šią vasarą išreiškė Nyderlandai ir Danija.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!