Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva, kuri visas šalis moko demokratinių vertybių, pati negali įvykdyti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, interviu Baltnews.lt nuverstas buvęs respublikos prezidentas Rolandas Paksas.

Seime buvo pasiūlyta leisti buvusiam valstybės vadovui teikti savo kandidatūrą į Parlamentą. Anot paties Pakso, pataisą parengė partija “Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai” ir jų pasiūlymas gali pažeisti Konstituciją.

R.Paksas paaiškino, jog konservatorių idėja yra ta, kad jis galės būti tik Parlamento nariu — ne pirmininku, ne pirmininko pavaduotoju ir taip toliau. Tačiau pagal Konstituciją visi Seimo nariai yra lygūs, priminė R.Paksas.

“Šios pataisos yra Konstitucijos pažeidimas. Bent šis projektas, kuris dabar siūlomas, pernai ar užpernai buvo posėdžio salėje. Ir Teisės komitetas atmetė jį kaip neatitinkantį Konstitucijos”, — paaiškino buvęs prezidentas.

Jo nuomone, konservatorių projektą bandoma dar kartą “prastumti” tik todėl, kad “tarptautinės institucijos dvigubina ar didina spaudimą Lietuvos valdžiai”, kuri pradeda galvoti, kad Strasbūro teismo sprendimą reikia bent kiek įgyvendinti.Tačiau EŽTT reikalavo grąžinti Paksui teisę balotiruotis į visas pareigas, kurioms reikalinga priesaika.

BV inf


Patiko? Pasidalinkite!