Patiko? Pasidalinkite!

Sveika ir nenugirdyta visuomenė lieka antrame plane, svarbiau, kad verslui būtų gerai, teigia LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius. 

Grupė Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos ir kitų Seimo valdančiosios koalicijos narių rugsėjo 19 d. įregistravo įstatymo projektą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriuo siūloma iki 2022 m. sausio 1 d., atidėti papildomus suvaržymus prekybai alkoholiu. Taip pat siūloma leisti pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose yra reikalingas.

Jaučiasi, kad Sinkevičiui alkoholis savo darbą jau atliko (Alkoholis naikina smegenų ląsteles)

„Mes manome, kad griežtindami alkoholio kontrolę iš esmės socialinių visuomenės problemų neišspręsime, bet nukentės verslas, atnešantis įplaukas į valstybės biudžetą, o ypač smulkusis kavinių verslas patirs realių nuostolių. Įsigaliojus draudimui prekiauti alkoholiu kurortų kavinėse nukentės Lietuvos įvaizdis, neigiama įtaka pasijus turizmo srityje. Siūlome atsižvelgti ir į praktiką kitose užsienio šalyse. Bus sudėtinga sudominti verslą skelbiamais savivaldybių lauko kavinių konkursais. Ar norime žlugdyti verslą imituodami socialinių problemų sprendimą?“ – sako LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius.

O kur prostitucija, kiti narkotikai, ar tai ne verslas?

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, kitais metais lauko kavinių, sezoninių prekybos vietų teisės prekiauti alkoholiu būtų apribotos – festivaliuose, viešuose renginiuose, mugėse būtų galima prekiauti tik silpnu iki 7,5 laipsnio stiprumo alkoholiu, o nemokamuose renginiuose turėtų būti įrengiamos specialios zonos prekybai alkoholiniais gėrimais. Vasaros sezonu alkoholiu būtų draudžiama prekiauti kurortų lauko kavinėse, pliažuose, aikštėse, o tai sumažintų lankytojų ir pirkėjų skaičių.

„Socialdarbiečių“ nuomone, socialinių problemų sprendimui būtinas ekonomikos augimas, užimtumo skatinimas ir specialios švietimo programos, ugdančios sąmoningumą, o ne draudimai“, – įsitikinęs LSDD frakcijos seniūnas R. Sinkevičius.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!