Patiko? Pasidalinkite!

Ratifikavus Stambulo konvenciją tektų koreguoti Užgavėnių šventę. Pagal Jūratės Juškaitės, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovės, straipsnį “8 dalykai, kuriuos turite žinoti apie Stambulo konvenciją” arba kitaip “8 dalykai, kuriuos norime, kad Jūs manytumėte apie Stambulo konvenciją”, pagrindinė Stambulo konvencijos idėja yra įpareigoti valstybes “šviesti visuomenes ir naikinti prietarus, papročius, tradicijas bei kitas praktikas, kurios pateisina nelygiaverčius vyrų ir moterų santykius ir taip kuria terpę smurtui prieš moteris.”

Vienas iš pagrindinių Užgavėnių akcentų yra Morės sudeginimas. Morė – tai yra dirbtinė moteris (čiūčela), prikimšta įvairios medžiagos, kuri galiausiai būna sudeginama. Sietina su žiemos personifikacija kaip slavų deivė Marena. Deginama, nes anksčiau buvo tikima, kad tai padės greičiau ateiti pavasariui.

Morės sudeginimas galimai yra viena iš tų pavojingų lietuviškų tradicijų, kuri pateisina nelygiaverčius vyrų ir moterų santykius. Ratifikavus Stambulo konvenciją, Užgavėnėms greičiausiai būtų deginamas dirbtinis vyras, prikimštas vatos, kitaip tariant, Vatnikas.

Jonas


Patiko? Pasidalinkite!