Patiko? Pasidalinkite!

Popiežiaus Pranciškaus pasisakymai patiko ne visiems

„NATO lojimas prie Rusijos durų paskatino Kremliaus reakciją. Pyktis, nežinau, ar ji buvo išprovokuotas, bet tikriausiai prisidėjo“, – antradienį sakė Popiežius Pranciškus Corriere della Sera vyriausiajam redaktoriui Luciano Fontana.

Popiežius Pranciškus planuoja susitikti su Putinu, o kelionei į Kijevą – netinkamas metas,- sakė Popiežius Pranciškus.

Pranciškus prisipažino, kad jis vis dar laukia V. Putino atsakymo ir baiminasi, kad „šį kartą jis nenori susitikti“.

„Negalime galvoti, kad viena laisva valstybė gali kariauti kitoje laisvoje valstybėje“, – sakė Pranciškus, primindamas savo tezę apie „trečiojo pasaulinio karo epizodus“. „Aš tik konstatuoju realybę: Sirija, Jemenas, Irakas, Afrikoje vienas karas po kito. Ir už jų visų stovi tarptautiniai interesai“, – tęsė pontifikas. – „Kiti kūrė konfliktą Ukrainoje.“

Romos katalikų bažnyčios vadovas ukrainiečių reakciją į įvykius Donbase pavadino „senu argumentu“. „Vienintelis dalykas, dėl kurio kaltinami ukrainiečiai, yra jų reakcija į Donbaso [nepriklausomybės bandymus], bet tai buvo prieš 10 metų, tai senas argumentas“, – sakė jis.

Popiežius Pranciškus taip pat paaiškino, kodėl jie atsisakė perskaityti maldą procesijos metu, kai, jo sprendimu, kryžių nešė moterys iš Ukrainos ir Rusijos. Tada Ukrainos valdžios atstovai pasipriešino, dėl to maldos teko atsisakyti.

Vasario 24 d., atsakydamas į Donbaso respublikų vadovų pagalbos prašymą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie „specialią karinę operaciją“. Po to JAV, ES, JK ir daugelis kitų valstybių įvedė didelio masto sankcijas Rusijos Federacijai ir padidino ginklų tiekimą Ukrainos valdžiai.

Į tai sureagavo “Respublikos” vyr. redaktoriaus pavaduotojas Ričardas Čekutis

Leidinio „Respublika“ vyriausiojo redaktoriaus Vito Tomkaus pavaduotojas Ričardas Čekutis apie popiežiaus poziciją pasisakė dar griežčiau.

„Kad popiežius yra liberalus vatnikas buvo aišku nuo pirmosios jo sėdėjimo Vatikano soste sekundės, todėl mane stebina tie, kuriuos tai stebina… Visa laimė, kad šiais laikais Vatikanas pasaulyje reiškia kur kas mažiau, negu kokia nors bulvių skutimo dirbtuvėlė Ukrainos pafrontėje. Kur kas svarbesnis ir tikrai stebinantis dalykas – italo Mario Draghi pozicija dėl ES reformos. Reformos esmė – užsienio politikos klausimais pakaktų paprastos daugumos narių balsų sprendimams priimti, nereikėtų visų pritarimo. Tai reiškia, kad visokie putios draugeliai negalėtų blokuoti sankcijų huilostanui ar sabotuoti ginklų tiekimo už civilizaciją kovojančiai šaliai“, – visuomeniniuose tinkluose konstatavo R. Čekutis.

Parengta pagal ekspertai.eu ir CDS inf.


Patiko? Pasidalinkite!