Patiko? Pasidalinkite!

Įsigaliojus draudimui per Lietuvą geležinkeliu į Kaliningradą gabenti tam tikras sankcionuotas rusiškas prekes, Rusija pareiškė, jeigu sankcijos nebus panaikintos ji imsis problemą spręsti savais metodais.

Rusijos Federacijos Tarybos laikinosios komisijos dėl valstybinio suvereniteto gynimo ir apsaugos nuo kišimosi į Rusijos Federacijos  vidaus reikalus pirmininkas senatorius Andrejus Klimovas pareikalavo, kad ES priverstų Lietuvą panaikinti rusiškų krovinių tranzito į Kaliningrado sritį apribojimus ir pažymėjo, jog priešingu atveju Rusijai bus „atrištos rankos“ pačiai išspręsti „šią problemą“.

„Jeigu Europos Sąjunga nedelsdama neatitaisys įžūlaus Vilniaus išsišokimo, tokiais veiksmais mūsų akyse dezavuos visų dokumentų, įrodančių Lietuvos narystę ES, teisėtumą ir atriš mums rankas išspręsti Lietuvos sukeltą problemą dėl tranzito į Kaliningradą bet kokiomis mūsų pasirinktomis priemonėmis

Taip pat jis pareiškė, kad, priėmusi sprendimą apriboti beveik pusės krovinių, iš Rusijos gabenamų į toliausiai vakaruose esantį jos regioną, tranzitą, Lietuva „nuvertė kėdę“, ant kurios daugelį metų sėdėjo kaip ES narė. Jo manymu, NATO vienos iš savo valstybių narių rankomis faktiškai paskelbė blokadą Rusijos regionui. „Pastarąjį veiksmą galima laikyti tiesiogine agresija Rusijos atžvilgiu, praktiškai verčiančia mus neatidėliojant imtis atitinkamų savigynos veiksmų“, – reziumavo A. Klimovas.

Gabrielius Landsbergis kratosi atsakomybės?

Draudimas tranzitu per Lietuvą gabenti plieno ir juodųjų metalų gaminius tarp Karaliaučiaus ir Rusijos yra ne Lietuvos sprendimas, o Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, pareiškė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!