Patiko? Pasidalinkite!

Vokietija peržengė raudoną liniją, kurios neturėjo peržengti, kai pradėjo tiekti mirtinus savo gamybos ginklus Ukrainai, interviu „Izvestija“ sakė Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nechajevas.

„Įskaitant atsižvelgimą į Vokietijos moralinę ir istorinę atsakomybę mūsų žmonėms už nacizmo nusikaltimus Didžiojo Tėvynės karo metu“, – sakė diplomatas.

Nečajevas pabrėžė, kad Ukrainos pumpavimas ginklais, „kaip anglosaksų NATO sąjungininkai reikalauja iš Vokietijos “, yra kelias į niekur, o tai tik pratęsia konfliktą ir padidina aukų skaičių. Diplomatas pridūrė, kad pokario susitaikymo procesas tarp Rusijos ir Vokietijos tautų dabar iš tikrųjų yra „ardomas“.

Anksčiau Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pažadėjo Kijevui artimiausiu metu tiekti naujausius modernius ginklus – kalba eina apie Vokietijos vyriausybės jau seniai skelbtus oro gynybos sistemos „Iris-T“ tiekimus su radarų instaliacija ir žvalgybinius dronus. Šie pristatymai vykdomi tiesiai iš Vokietijos karinio-pramoninio komplekso. 

Vokietijos gynybos ministerija ne kartą yra pareiškusi, kad Bundesveras nebegali aprūpinti Ukraina ginklų dėl to, kad išseko jos atsargos. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Burbock išvakarėse vengė Ukrainos kolegos Dmitrijaus Kulebos klausimo apie tankų „Leopard“ tiekimą Kijevo režimui.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!