Patiko? Pasidalinkite!

Pagal charakteristikas kompleksas S-500 bus tobulesnis už eksploatuojamą S-400 ir JAV konkurentą “Patriot Advanced Capability-3”, teigia specialistai

Rusijoje prasidėjo naujausių priešraketinių ir oro gynybos sistemų S-500 “Prometej” gamyba, pareiškė valstybinės korporacijos “Rostech” generalinis direktorius Sergejus Čemezovas.

“Šiandien jau pradedame gaminti S-500. Tai yra modernesnis kompleksas (nei S-400), nenorėčiau apie jį pasakoti”, — pasakė Čemezovas televizijos kanalo “Rossija 1” eteryje.

“Rostech” vadovas pridūrė, kad Rusija kol kas neparduos naujausio ginklo “nė už jokius pinigus”. Jis pridūrė, kad kompleksai statomi pirmiausia kariuomenei. Pasak jo, tik aprūpinus naujais kompleksais kariuomenės padalinius, bus galima aptarti jų eksportą.

S-500 charakteristikos

Zenitinė raketų sistema S-500 “Prometej” priskiriama prie zenitinių raketų sistemų “žemė-oras” naujos kartos. Tai universalus ilgojo nuotolio ir didelio aukščio perėmimo kompleksas, turintis didesnį priešraketinės gynybos potencialą ir sugebantis perimti balistines raketas.

Perspektyvi sistema gali numušti ne tik balistinius, bet ir aerodinaminius taikinius (lėktuvus, sraigtasparnius, kitus oro taikinius), taip pat sparnuotąsias raketas.

S-500 turi 600 kilometrų sunaikinimo spindulį, ir sugebės aptikti ir vienu metu numušti iki dešimties ballistinių viršgarsinių taikinių, skrendančių su iki greičiu septynių kilometrų per sekundę. Be to, jis turės galimybę sunaikinti karinius hipergarsinių raketų blokus.

Pagal charakteristikas S-500 bus tobulesnis už eksploatuojamą S-400 ir JAV konkurentą “Patriot Advanced Capability-3”.

Balandžio mėnesį Rusijos Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas papasakojo, kad S-500 sukūrimas yra baigiamajame etape, po kurio prasidės masinė gamyba. Vėliau, birželio mėnesį, ministro pirmininko pavaduotojas Jurijus Borisovas pranešė, kad priešraketinės gynybos sistema S-500 pasirodys kariuomenėje artimiausiais metais.

Parengta pagal RiaNovosti ir Rossija1 inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!