Patiko? Pasidalinkite!

Gruzijoje tęsiantis protestams, kurie kilo dėl Rusijos parlamentaro išstojimo, Kremlius, regis, nusiteikęs toliau spausti Tbilisį: iš pradžių paskelbta apie draudimą Rusijos oro bendrovėms skraidyti į Sakartvelą, o šios šalies avialinijoms užsivėrė Rusijos oro uostai, tada prabilta apie vynų importo draudimą, o dabar jau pasipylė ne tik absurdiškos sąmokslo teorijos, bet net ir grasinimai suduoti branduolinius smūgius.

Apie tai skelbiama nepriklausomo delfi.lt portalo ilgoje analitinėje analizėje „Rusija didina spaudimą Gruzijai: po įvykių Tbilisyje užsiminė net apie branduolinį smūgį“.

Skelbiama, kad „Rusija dar pirmadienį paskelbė griežtinanti iš Gruzijos importuojamų vynų kokybės kontrolę, akivaizdžiai reaguodama į Tbilisyje pastarosiomis dienomis vykusius audringus protestus prieš Kremlių“.

„Draudimais dėl įvairiausių produktų – ne tik vyno, bet ir pieno gaminių Rusija apdovanojo ir Moldovą, Ukrainą, Baltijos šalis“, – informuoja delfi.lt analitikas.

Tačiau dabar „Rusijos užsienio reikalų ministerija, regis, nusiteikusi žengti dar toliau – kurstomos ne tik senos sąmokslo teorijos, bet ir laidomos užuominos apie prevencinius branduolinius smūgius“.

„Mes turime išnaudoti visus mums likusius išteklius, prieš pereinant prie kraštutinių priemonių. Priminsiu, kad remiantis Rusijos karine doktrina, kilus grėsmei šalyje dėl branduolinio ar kito masinio ginklo panaudojimo, Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą“, – atvirai Sakartvelui pagrasino Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas, informuoja delfi.lt.

Ekspertai.eu primena, kad delfi.lt yra perspėjęs – virš Baltijos šalių taip pat kybo Rusijos branduolinio smūgio grėsmė. Specialistų nuomone, Rusijos branduolinės atakos atveju labiausiai nukentėtų Latvija arba Lietuva.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!