Patiko? Pasidalinkite!

“Lada” nuo šiol bus rusiška. Bendrovė „Renault“ kontroliavo 68 proc. didžiausios Rusijoje automobilių gamintojos „AvtoVAZ“, valdančios populiariausią šalies prekės ženklą „Lada“, akcijų, tačiau Rusijai įsiveržus į Ukrainą patyrė spaudimą pasitraukti iš šalies. „AvtoVAZ“ dėka praėjusiais metais Rusija buvo antroji pagal dydį „Renault“ koncerno rinka po Europos – joje buvo parduota apie pusė milijono automobilių. „Buvo pasirašyti susitarimai dėl „Renault“ koncerno Rusijoje esančio turto perdavimo Rusijos Federacijai ir Maskvos vyriausybei“, – sakoma Pramonės ir prekybos ministerijos pranešime.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas savo ruožtu pareiškė, kad „Renault“ nusprendė uždaryti savo gamyklą sostinėje. „Tai yra jos teisė, tačiau mes negalime leisti, kad tūkstančiai darbuotojų liktų be darbo“, – sakė S. Sobianinas, pridurdamas, kad nusprendė atnaujinti sovietinių laikų „Moskvič“ markės lengvųjų automobilių gamybą. Bus sukurti du visiškai nauji modeliai, vienas iš jų bus skirtas miesto taksi.

Pereinama prie glaudesnių bendradarbiavimų su Kinija

Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerija, bendrovė „Motorinvest“ ir Lipecko sritis pasirašė specialią investicijų sutartį dėl elektromobilių „Evolute“ gamybos. Iš karto planuojama išleisti penkis įvairių klasių elektromobilius – sedaną, mikroautobusą ir tris krosoverius.

Kinijos koncernas „Sokon Group“ veikia kaip Rusijos įmonės partneris, o pirmasis Rusijoje pasirodysiantis modelis bus elektrinis krosoveris „Voyah Free“. Apie tai praneša leidinys „Autoreview“. Jis pareiškia susipažinęs su dokumentu, kuriame aprašomi „Evolute Voyah Free“ modelio techniniai duomenys.

Šio kiniško elektrinio krosoverio premjera įvyko 2020 m. Motorinvest dokumentuose buvo deklaruota 2330 kg sverianti Voyah Free krosoverio versija su visais varomais ratais. Automobilis bus komplektuojamas su dviem elektros varikliais, kurių bendra galia sieks 694 arklio galias. Taip pat teigiama, kad Lipecke jau surinkti pirmieji krosoverio „Evolute Voyah Free“ modeliai.

Mašinų gamyboje Lietuva ir toliau laikosi savo pozicijos. Radviliškio mašinų gamykla kuo puikiausiai gamina plūgelius, kurie ateityje gali turėti didesnę paklausą nei elektromobiliai…

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!