Patiko? Pasidalinkite!

PSO teigia, kad “Eris” nekelia ypatingos grėsmės. „Remiantis turimais įrodymais, EG.5 keliama grėsmė visuomenės sveikatai pasauliniu lygiu įvertinta kaip maža“, – teigė agentūra ir pridūrė, kad rizika panašu į kitus cirkuliuojančius dominančius variantus.

Rusijos specialistai nustatė 17 užsikrėtimo nauju koronaviruso variantu EG.5 arba „eris“ atvejų nuo balandžio iki rugpjūčio. Apie tai buvo pranešta Rospotrebnadzor spaudos tarnybos.

„Rusijos Federacijoje pirmieji pavieniai užsikrėtimo EG.5 variantu atvejai buvo nustatyti 2023 m. balandį (Maskvos mieste, Maskvos srityje, Sankt mieste 0,24 proc. visų infekcijų nuo 2023 m. balandžio iki rugpjūčio mėn. “, – rašoma pranešime.

Departamentas pabrėžė, kad šalyje ši galimybė „dar nėra plačiai paplitusi“. Tuo pat metu kyla pavojus, kad epidemiologinė padėtis gali apsunkinti koronaviruso plitimą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė eris liniją į savo stebimų galimybių sąrašą. Pasaulyje pirmieji mėginiai su virusu datuojami 2023 m. vasario mėn. PSO duomenimis, šio varianto aptikimo dažnis pasaulyje išaugo nuo 6,2% iki 11,6%. Padermė plinta daug greičiau nei jo pirmtakai XBB (XBB. 1.5. “Kraken”, XBB. 1.16. “Arcturus”), pridūrė Rospotrebnadzor.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!