Patiko? Pasidalinkite!

Rusija „Army-2020” forume pristatė įrenginį, skirtą aptikti ore virusus, įskaitant koronavirusus, interviu RIA Novosti sakė bendrovės „Rostech” generalinis direktorius Aleksandras Novikovas.

„Tai yra bendras projektas su Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru. Naudojant tokį prietaisą, automatinė oro mėginio analizė užtrunka nuo 10 iki 30 minučių, atsižvelgiant į patogenų koncentraciją ir kitus veiksnius”, — teigė Novikovas.

Birželio mėnesį buvo baigti įrenginio valstybiniai bandymai, jo sertifikavimas dar tik rengiamas, todėl apie užsakymus dar anksti kalbėti.

„Tačiau mes turime maksimalų pasirengimą ir prireikus esame pasirengę gaminti tiek, kiek reikia klientui. Svarbu, kad šis prietaisas galėtų reaguoti į įvairius ore esančius patogenus, todėl jis gali būti naudojamas tiek civiliams tikslams, tiek užtikrinant biologinę saugą”, — pažymėjo gamyklos generalinis direktorius.

Kaip RIA Novosti paaiškino „Shvabe” kontroliuojančiosios bendrovės spaudos tarnyba, „Detektorius-BIO” yra unikalus vidaus projektas. Įrenginys gali visiškai automatiškai aptikti iki 86 virusinės ir bakterinės infekcijos sukėlėjų, taip pat aplinkos ore esančių toksinų.

Analizė atliekama dviem nepriklausomais metodais — realaus laiko polimerazės grandinine reakcija ir imunofluorescencija. Įrenginys yra skirtas užtikrinti saugumą masinio susibūrimo vietose, viešų renginių metu, infrastruktūros objektuose, metro, oro uostuose, geležinkelio stotyse ir transporto mazguose.

Vykdydamas technologinę partnerystę tarp „Rostech” ir Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos, „Shvabe” veikia kaip biologinių saugos pokyčių pramoninės gamybos integracijos centras, kurį sukūrė pirmaujančios mokslo organizacijos, ir produktų, sukurtų dalyvaujant mažoms ir vidutinėms įmonėms, prototipai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!