Patiko? Pasidalinkite!

Rusija atkeršijo Ukrainai už susprogdintą Krymo tiltą. Ukrainos oro pajėgos pranešė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos raketomis ir bepiločiais orlaiviais atakavo svarbiausią infrastruktūrą ir karinius objektus Odesos regione.

Pažymima, kad per kelias atakų bangas buvo panaudotos aštuonios sparnuotosios raketos Kh-22 ir šešios sparnuotosios raketos Onyx. Tuo pat metu Ukrainos kariuomenė pripažino, kad negalėjo numušti nė vienos raketos Onyx ir Kh-22.

Odesos valdžia pranešė, kad viename iš Odesos srities jūrų uoste buvo apgadinti grūdų ir naftos terminalai, taip pat cisternos ir krovos įranga, kilo gaisras. Ukraina trečiadienį pareiškė, kad per naktinius Rusijos smūgius aplink Odesos uostą buvo sunaikinta 60 tūkst. tonų eksportui skirtų grūdų.

Rusijos raketos į Pietų Ukrainos Odesos sritį skriejo dvi naktis iš eilės. Čia buvo nusitaikyta į Juodosios jūros pakrantėje esančius uostus. Vietos valdžia pareiškė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos sudavė galingiausią smūgį Odesai nuo karinio konflikto pradžios. Atakoje dalyvavo mažiausiai trijų tipų raketos, taip pat dronai. Odesos valdžia naktinius atakavimus uoste pavadino „pragariškais“.

Rusija atsisakė pratęsti, tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms (JT) ir Turkijai, sudarytą susitarimą, kuris padėdavo užtikrinti saugų ukrainietiškų grūdų eksportą. Po savo pasitraukimo iš grūdų iniciatyvos, Maskva prakalbo apie rizikas ateityje gabenant grūdus Juodąja jūra.

“Rusijai beveik metus vykdant grūdų sandorį su Ukraina, iš viso buvo eksportuota 32,8 mln. tonų krovinių, iš kurių daugiau nei 70% atiteko turtingoms šalims, tarp kurių, visų pirma, ES valstybės. Tuo pačiu metu tokios šalys kaip Etiopija, Sudanas, Somalis, Afganistanas, Jemenas sudarė mažiau nei 3%, t.y., mažiau nei 1 mln. tonų”, pabrėžė Putinas. Putinas mano, kad Vakarai tiesiog apgaudinėja Rusiją ir vagia skurstančioms šalims skirtus grūdus.


Patiko? Pasidalinkite!