Patiko? Pasidalinkite!

Dėl didžiulio medžių kirtimo, medžių skaičius Kinijoje tapo mažiausias per visą šalies istoriją. Kinijos valdžia užsimojo atsodinti visus iškirstus miškus. Padaryti ji tai ketina per 80 metų, o tam pasitelkė keletą įdomių būdų.
1981 metais Kinijoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo reikalaujama, jog kasmet kiekvienas vyresnis nei 11 metų kinas pasodintų bent po vieną medį.

Dėl to Kinijoje miškų atsodinimo tempas yra sparčiausias visame pasaulyje. Vien 2008 metais Kinijoje buvo atsodinta 47 000 kvadratinių kilometrų miškų. Tiesa, vienam kinui tenkantis miškų plotas vis dar yra mažesnis už pasaulio vidurkį.

„Būkime vieningi“ kviečia visus sekti kiniečių pavyzdžiu ir sodinti medžius, bet ne po vieną, o bent po 10 medžių kasmet. Žinoma, kad Kinijos nepalenksime, bet Lietuvos ir Žemaitijos gamtą tikrai atgaivintume.

Raginame daugiabučių bendrijas telkti medelių sodinimų talkas ir pasipuošti savo daugiabučių aplinką medeliais, kuriuose pavasarį bus galim įkelti inkilus ir džiaugtis paukščiukų čiulbėjimu, o rudenį taip pat, bus proga su kaimynais pasibičiuliaujant draugiškai pagrėbti lapus.

Lietuvoje veikia medelynai, kuriuose medelių sodinukų kainos prasideda nuo 0,6 euro centų. Pateikiame medelynų kontaktus, kuriuose galima įsigyti tradicinių medelių sodinukų.

Tokias talkas jau daugelį metų organizuoja ir mūsų broliai latviai, jie tokiu būdu  Ventspilio miestą pavertė – žaliuojančių miestu.

Medelynų kontaktai

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!