Patiko? Pasidalinkite!

Seimas pagaliau priėmė socialdemokrato Juliaus Sabatausko Konstitucijos straipsnių pakeitimą, pagal kurį kiekvienas žmogus individualiai įgyja teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl pažeistų savo konstitucinių teisių ir laisvių tais atvejais, kai žmogus yra išnaudojęs visas teisinės gynybos priemones.

„Iškovoti teisę, kad bet kuris žmogus galėtų individualiai kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl pažeistų teisių, nebuvo paprasta. Tai keturiolikos metų darbas. Dar 2005 metais buvau įtrauktas Seime į darbo grupę tokio projekto rengimui, kol pagaliau įstatymo pataisa buvo priimta Seimo“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Ligi šiol į Konstitucinį Teismą galėjo kreiptis tik Seimo nariai, Vyriausybė, Prezidentas arba teismas įžvelgdamas, kad įstatymas ar kitas teisės aktas, kuriuo remiantis sprendžiamas žmogaus reikalas, gali neatitikti Konstitucijos. Pagal J. Sabatausko pateiktą įstatymo projektą, pats žmogus, matydamas tokius neatitikimus, galės kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Seimui šiandien balsavus antrą kartą ir pritarus Konstitucijos pataisoms, jas turi pasirašyti Prezidentė. Tuomet žmonės ginčydami galimai antikonstitucinį sprendimą galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą nuo 2019 m. rugsėjo 19 d.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!