Patiko? Pasidalinkite!

Birželio 3 d., ketvirtadienį, Seime vyks tarptautinė konferencija „Privalomoji pradinė karo ir alternatyvioji krašto apsaugos tarnyba: patirtis ir galimybės užsienio lietuviams“. Pradžia – 11 val.

Renginys skirtas supažindinti Lietuvos diasporos atstovus su nuolatinės privalomosios karo tarnybos ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos galimybėmis, taip pat padidinti jaunų užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių norą atlikti tarnybą.

Konferencijos iniciatorė Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, kviesdama tiesiogiai stebėti transliaciją „Atviras Seimas“ „Youtube“ kanale sako: „Gyvenant užsienyje supranti, kad privaloma karo tarnyba Lietuvoje – labai aktuali tema ir klausimų bei neaiškumų daug. Kaip žinoma, daugelis baimių, abejonių ir kyla dėl informacijos stokos. Aiškinant, suteikiant užsienyje gyvenantiems lietuviams alternatyvius privalomos karinės tarnybos atlikimo būdus, mano manymu, sužadintų norą tokiu būdu išreikšti savo pilietiškumą ir patriotiškumą.“

Renginyje bus aptarta Lietuvos teisinė bazė, Lietuvos ir užsienio šalių patirtys bei inovatyvūs sprendimai privalomajai karo tarnybai.

Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Pastaroji – tai galimybė valstybės ar savivaldybių institucijose dirbti visuomenei naudingą darbą, nesusijusį su ginklo, specialių priemonių ir prievartos naudojimu. Tokia alternatyva dažniausiai yra grindžiama religiniais arba pacifistiniais įsitikinimais.

Konferencijoje dalyvaus krašto apsaugos sistemos atstovai: krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Krašto apsaugos ministerijos Teisės departamento direktorė Judita Nagienė, Gynybos politikos grupės vadovas Vilmantas Vitkauskas, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas. Joje taip pat dalyvaus užsienyje gyvenantys lietuvių bendruomenių nariai, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, kiti Seimo nariai. Konferenciją maderuos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė D. Asanavičiūtė. 

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!