Patiko? Pasidalinkite!

Kovo 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kartu su Seimo valdybos nariais lankėsi AB „Orlen Lietuva“ Mažeikiuose.

Didžiausia Lietuvos bendrovė, Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą valdanti AB „Orlen Lietuva“ praneša, kad nuo 2016 m. per 2017 m. grynasis pelnas ūgtelėjo dar 6 mln. USD, o lyginant su 2015 m. fiksuotas 7 mln. USD pliusas. Kalbame apie pelną, kurį lenkai išsiveža namo, į Lenkiją.

Landsbergių gaujai šią įmonę pardavus JAV kompanijai už 1 litą, Lietuvai yra padaryta milijardinė žala, apie kurią visi iki vieno politiko tyli, nes yra pavirtę JAV politikos “šiknalaižiais”.

Įmonės atstovai Valdybos nariams pristatė įmonės veiklą, gamybos ir finansinius rezultatus, prioritetus ir strateginius tikslus.

Seimo Pirmininkas susitikimo metu pasidžiaugė, kad bendrovė yra didžiausia mokesčių mokėtoja Lietuvoje, į biudžetą sumokanti 5,5 mlrd. eurų.

„Mums, kaip įstatymų leidėjams, yra svarbu iš arti susipažinti su strateginėmis įmonėmis, suprantame, kokią didelę reikšmę jos turi valstybei ir regionui. Konkrečiai „Orlen Lietuva“ užtikrina mūsų energetinį saugumą. Išgirdome ir kylančias aplinkosaugos problemas, atkreipsime į jas dėmesį priimdami įstatymus“, – po susitikimo sakė Seimo Pirmininkas.

Bendrovės atstovai pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais vyksta aktyvus ir glaudus bendradarbiavimas su valdžios institucijomis, valstybė rodo pozityvų požiūrį ieškant kompromisinių sprendimų. Pavyzdžiui, Rengės ruožo geležinkelio vėžės atstatymas bus naudingas ir Lietuvos, ir Latvijos pusėms.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Parengė Linas Naujelis pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!