Patiko? Pasidalinkite!

Donecko Liaudies Respublikos (DLR) vadovas Denisas Pušilinas sakė, kad Šiaurės Korėja pripažino DTL.

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika šiandien pripažino Donecko Liaudies Respubliką, – rašė jis savo kanale “Telegram “. – Tarptautinis Donecko Liaudies Respublikos statusas ir jos valstybingumas toliau stiprėja. Tai dar viena mūsų diplomatijos pergalė.”

Pušilinas padėkojo Šiaurės Korėjai už „didelę Donbaso žmonių paramą“ ir išreiškė pasitikėjimą dvišalių santykių plėtra. “Šis politinis sprendimas taps pagrindu tolesnei santykių plėtrai ekonominėje srityje. Dvišalė partnerystė padidins prekybos geografiją mūsų valstybių įmonėms. Esu tikras, kad mūsų bendradarbiavimas bus aktyvus ir vaisingas”.

„Procesas jau prasidėjo, man nėra visiškai teisinga kalbėti apie laiką“, – sakė Pušilinas Donecko naujienų agentūrai .

Vasario 21 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė pripažįstantis Donecko ir Lugansko liaudies respublikų suverenitetą. Su jų vadovais buvo pasirašytos draugystės, bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos sutartys. Diplomatiniai Rusijos Federacijos santykiai su Donecko ir Lugansko liaudies respublikomis užmegzti 2022 metų vasario 22 dieną.

Pietų Osetija pripažino LLR ir DLR nepriklausomybę dar 2014 m. Diplomatiniai santykiai tarp Pietų Osetijos ir DPR užmegzti 2017 metų gegužės 11 dieną, o su LPR – 2019 metų gegužės 12 dieną. 2022 metų vasario 25 dieną Abchazijos prezidentas Aslanas Bžanija pasirašė dekretus, kuriais pripažįstama Donecko ir Luhansko liaudies respublikų nepriklausomybė, o kovo 9 ir 10 dienomis su jomis buvo užmegzti diplomatiniai santykiai.

Birželio 29 dieną Sirijos Arabų Respublika nusprendė pripažinti Donecko ir Luhansko liaudies respublikų nepriklausomybę. Reaguodama į tai, birželio 30 dieną Kijevas paskelbė nutraukiantis diplomatinius santykius su Sirija.

Telegram inf.


Patiko? Pasidalinkite!