Patiko? Pasidalinkite!

Seimas po svarstymo pritarė Politinių partijų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-406), kuriomis siūloma leisti politines partijas steigti ne tik Lietuvos piliečiams, bet ir Lietuvos Respublikoje ne mažiau kaip pusę metų gyvenantiems Europos Sąjungos (ES) valstybės narės piliečiams, sulaukusiems 18 metų.

Kaip projekto pristatymo metu sakė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, nors Europos Komisija teigiamai vertina Lietuvos pastangas suderinti nacionalinius teisės aktus su Sąjungos teise, tačiau pažeidimo procedūros nenutraukė ir toliau tvirtina, kad oficialiame panešime iškeltas Lietuvos teisės aktų dėl narystės politinėse partijose neatitikties ES teisei klausimas dar neišspęstas, kadangi kitų ES valstybių narių piliečiai negali būti politinių partijų steigėjais Lietuvoje.

„Pažymėtina, kad pagal Konstituciją tik Lietuvos piliečiai turi teisę dalyvauti Seimo ir Prezidento rinkimuose. ES piliečiai Lietuvoje dalyvauja tik rinkimuose į Europos Parlamentą ir savivaldybių tarybas. Mes turime ir daugiau saugiklių – partiją Lietuvoje įsteigti gali tik 2 tūkst. žmonių, atitinkamai ne Lietuvos pilietis galėtų būti vienas iš tų narių“, – sakė teisingumo ministrė.

E. Dobrovolska tuomet pažymėjo, kad susidomėjimas Lietuvos politinėmis partijomis nėra didelis – šiais metais joms priklauso per 100 tūkst. Lietuvos piliečių ir tik trys kitų ES valstybių narių piliečiai – čekas, prancūzas ir latvis.

Politinių partijų įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-406(2) po svarstymo pritarė 86, prieš balsavo 3, susilaikė 26 Seimo nariai.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!