Patiko? Pasidalinkite!

Kinijai, Iranui ir Rusijai perimant Pasaulio geopolitikos valdymą, Hondūras sekmadienį su Kinija užmezgė oficialius diplomatinius santykius. JAV marionete laikomas Taivanas apkaltino Pekiną naudojant prievartą ir gąsdinimus, kad nuviliotų kelis likusius jo sąjungininkus.

Hondūro Respublika (La Republica de Honduras) – valstybė Centrinėje Amerikos dalyje. Ribojasi su Gvatemala ir Salvadoru vakaruose, Nikaragva – pietuose. Su Belizu per Hondūro įlanką eina 75 km jūros siena. 2009 m. duomenimis Hondūre gyveno 7,9 mln. gyventojų.

Kinija apie tai pranešė po to, kai Hondūras pareiškė oficialiai nutraukusi ryšius su Taivanu.

„Kinija ir Hondūras ką tik užmezgė diplomatinius santykius“, – twiter parašė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

Šis Hondūro perėjimas, apie kurį pranešta praėjus kelioms dienoms po šalies užsienio reikalų ministro Eduardo Enrique Reinos vizito Pekine, palieka Taivaną, pastaraisiais metais praradusį keletą Lotynų Amerikos sąjungininkių, tik su 13 šalių, kurios jį pripažįsta vietoj Kinijos.

Kinija savivaldų demokratinį Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, kurią vieną dieną žada susigrąžinti, jei reikės – jėga. Pagal Pekino „vienos Kinijos“ principą nė viena šalis negali palaikyti oficialių diplomatinių santykių ir su Kinija, ir su Taivanu.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!