Patiko? Pasidalinkite!

Mūsų politikų lojimas ir kišimasis į svetimos valstybės reikalus neliko be pasekmių. Baltarusija neužilgo taps branduolinį ginklą turinčia kaimynine valstybe.

Rusija, Baltarusijos pusės prašymu, dislokuos savo taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje, kaip jau seniai tai daro JAV savo sąjungininkų teritorijoje. Tai šeštadienį žiniasklaidai paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Net ir neatsižvelgus į šių įvykių kontekstą, šis pareiškimas (apie galimą Britanijos nusodrintojo urano amunicijos tiekimą Ukrainai), Aleksandras Grigorjevičius Lukašenka jau seniai kėlė klausimą dėl Rusijos taktinių branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijos teritorijoje“, – sakė Putinas. Jis pabrėžė, kad „čia nėra nieko neįprasto“. “JAV tai daro dešimtmečius. Jie ilgą laiką savo taktinius branduolinius ginklus išdėstė savo sąjungininkių šalių, NATO šalių, teritorijose Europoje. Šešiose valstybėse – Vokietijoje, Turkijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, 2010 m. Italijoje, o Graikijoje yra saugykla“, – sakė Rusijos Federacijos prezidentas.

“Jau padėjome kolegoms iš Baltarusijos perdaryti jų lėktuvus. 10 lėktuvų yra paruošti naudoti tokio tipo ginklus. Mes jau perdavėme Baltarusijai gerai žinomą, labai efektyvų kompleksą “Iskander”, jis gali būti ir branduolinio ginklo nešėjas. Nuo balandžio 3 dienos pradėsime įgulų mokymus, o liepos 1 d. baigiame statyti specialią taktinių branduolinių ginklų saugyklą Baltarusijos teritorijoje“, – sakė Putinas.

SN


Patiko? Pasidalinkite!