Patiko? Pasidalinkite!

Kinijos vadovybė nėra suinteresuota organizuoti pokalbį telefonu tarp Kinijos prezidento Xi Jinpingo ir JAV prezidento Džo Baideno, pranešė Reuters, remdamasi šaltiniais.

Anksčiau kovo mėnesį Baltųjų rūmų atstovas spaudai Johnas Kirby sakė CNN, kad Baidenas norėjo pasikalbėti su savo kolega iš Kinijos. Kirby vėliau sakė, kad Vašingtonas tikėjosi, kad pokalbis įvyks „tinkamu laiku“, tačiau Kinijos lyderis kol kas yra „gana užsiėmęs“.

Agentūros teigimu, pokalbis tarp Xi Jinpingo ir Baideno gali būti „pirmasis žingsnis“ normalizuojant Pekino ir Vašingtono santykius. Tačiau, nepaisant amerikiečių diplomatų pastangų, Kinija „neparodė didelio susidomėjimo“ šia idėja.Galimas telefono skambutis būtų pirmasis abiejų šalių vadovų kontaktas nuo tada, kai jie susitiko per G20 viršūnių susitikimą Balyje praėjusį lapkritį.

JAV administracija parodė aktyvų susidomėjimą surengti Baideno ir Xi Jinpingo pokalbį neseniai Kinijos lyderio vizito į Maskvą fone. Kovo 20-22 dienomis Kinijos prezidentas su valstybiniu vizitu viešėjo Rusijoje – tai buvo pirmoji jo kelionė į užsienį po to, kai buvo perrinktas į valstybės vadovo postą trečiai kadencijai.

Pirmadienį Xi Jinpingas neformaliai susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o antradienį vyko Rusijos ir Kinijos derybos, kuriose dalyvavo abiejų pusių delegacijos. Kinijos vadovo delegacijoje, be kita ko, buvo Kinijos komunistų partijos Centrinio komiteto politinio biuro nuolatinio komiteto narys Cai Qi, BKP CK Užsienio reikalų komisijos biuro vadovas Wang Yi ir Kinijos užsienio reikalų ministras Qin Gang.Vizito metu buvo pasirašytas bendras pareiškimas dėl plano plėtoti pagrindines Rusijos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo sritis iki 2030 m.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!