Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pripažino, kad jo šalies kariuomenė dar negali pradėti kontrpuolimo rytų kryptimi, tai paaiškino ginklų trūkumu. Savo požiūrį jis pareiškė duodamas interviu didžiausiam Japonijos laikraščiui „Yomiuri“ , kurio ištraukos pateikiamos šeštadienį.

“Kol kas negalime pradėti kontrpuolimo. Be tankų, artilerijos ir JAV daugkartinio paleidimo raketų sistemų HIMARS negalime siųsti savo drąsių karių į fronto linijas”, – sakė Ukrainos lyderis. Jis taip pat atkreipė dėmesį į rimtą amunicijos trūkumą ir pabrėžė, kad Kijevas laukia jų tiekimo iš partnerių.

Kalbėdamas apie galimybę atnaujinti taikos derybas tarp Ukrainos ir Rusijos, Zelenskis išreiškė nuomonę, kad „tam nesudarytos visiškai jokios sąlygos“.

Be to, jis teigė skeptiškai vertinantis siūlomą Kinijos taikos planą. „Iš Kinijos nesame gavę jokių pasiūlymų tarpininkauti ar organizuoti derybas“, – sakė Ukrainos prezidentas ir pridūrė, kad Pekinas apie pasirengimą susitikti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu buvo informuotas diplomatiniais kanalais.

Leidinys pažymi, kad pokalbis buvo paimtas iš Zelenskio traukinyje pakeliui į Kijevą po apsilankymo Ukrainos kontroliuojamoje Chersono srities dalyje.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!