Patiko? Pasidalinkite!

Šeštadienį Lukašenka pareiškė apie grupės žmonių, kurie ruošėsi pasikėsinimui į jo ir jo vaikų gyvybę, sulaikymą, Baltarusijos respublikos prezidento duomenimis, tame dalyvavo JAV specialiosios tarnybos. Šiuo atžvilgiu Baltarusijos KGB vadovas Ivanas Tertelis pareiškė, kad jo žinyba sėkmingai atliko daugiapakopę specialią operaciją, kurios metu buvo užfiksuota ir nutraukta organizuotos teroristinės kripties grupės veikla.

Pasak Tertelio, grupės dalyviai detaliai suplanavo ir pradėjo praktiškai įgyvendinti planą fiziškai pašalinti Lukašenką ir jo šeimos narius, surengti ginkluotą maištą, kurio tikslas — perimti valdžią jėga. Tuo pat metu grupėje buvo ir Baltarusijos piliečių, ir užsieniečių.

Kaip pranešė FSB viešųjų ryšių centras, Maskvoje, pavyzdžiui, buvo sulaikyti advokatas Jurijus Zenkovičius, turintis dvigubą JAV ir Baltarusijos pilietybę, ir baltarusių politologas Aleksandras Feduta, kurie gegužės 9 dieną Minske planavo surengti karinį perversmą. Toje pačioje grupėje, anot Baltarusijos KGB, buvo opozicinės partijos lyderis Grigorijus Kostusevas, jis buvo sulaikytas respublikos teritorijoje.

Kaip sakoma televizijos siužete, generolai iš įtariamųjų buvo pakviesti į smuklę, esančią Sodo Žiede, ir pakviesti į VIP kambarį. Pokalbis prasidėjo dar prie tuščio stalo. Feduta ir Zenkovičius iškart pareiškė, kad jų tikslas yra Lukašenkos nužudymas, sakoma siužete.

„Užduotis Nr.1 — pašalinti patį svarbiausią. Užduotis Nr.2 — blokuoti vidaus kariuomenę, blokuoti OMONą. Užduotis Nr.3 — užimti kelis simbolinius objektus miesto centre, įskaitant radijo stotį, televiziją, kad mes galėtumėme perskaityti kreipimąsi. Ir pageidautina užblokuoti Minską, kad nebūtų galima pritraukti išorės kariuomenės”, — RIA Novosti cituoja Zenkovičių, kurio žodžiai pateikti siužete.

Į susitikimą į restoraną Feduta ir Zenkovičius netgi atnešė sąrašą asmenų, užimančių aukštas pareigas Baltarusijos valdžios organuose, kuriuos buvo planuota nužudyti ar išsiųsti į koncentracijos stovyklą, sakoma televizijos siužete už kadro.

„Dar mažiausiai 30 žmonių… turi būti sulaikyti per pirmąją valandą. Ir tai reiškia, kad kai kurie iš jų yra Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, valstybės saugumo pareigūnai, kai kurie civiliai. Žmogus, einantis premjero pareigas automatiškai tampa einančiu prezidento pareigas, todėl jis turi būti sulaikytas”, — sakė Feduta. „Atstovų rūmai”, — pridūrė Zenkovičius.

Reikalingą informaciją apie valdininkus jau gavo programišiai, papasakojo korespondentas užkulisiuose. „Visi jų asmens duomenys… Mūsų vaikinai įsilaužė į Vidaus reikalų ministerijos, KGB, Tyrimų komiteto serverius. Mes išpumpavome visas duomenų bazes. Visus asmens duomenis mes pateiksime”, — pareiškė Zenkovičius.

Tyrimo duomenimis, įtariamieji planavo įtraukti nacionalistus iš Kijevo į perversmo rengimą, sakoma siužete.

„Vakar Varšuvoje man paskambino vienas iš mūsų draugų: „Klausyk, Jurai, kas ten, kokie kontaktai Ukrainoje liko? Aš ten ketinu vykti, būtų gera užsiimti šiais kontaktais”, — cituojami Zenkovičiaus žodžiai.

„Grigorai, klausimas skamba taip — Grigorai, kartu nužudysime Luką (Lukašenką ), o kas valdys po to Baltarusijoje, spręsime vėliau”, — siužete skamba frazė iš įtariamųjų pokalbio.

Susitikime Maskvoje buvo pabrėžta, kad pagrindinis tikslas valstybinio perversmo pradžioje turėjo būti Lukašenkos pašalinimas. „Grubiai tariant, pagrindinis viso šio renginio pradžios tikslas, pats pirmasis — fizinis pašalinimas?” — klausia generolas. „Taip! Man dar vakar pranešė vaikinai, jei reikės, yra galimybė visiškai užblokuoti visą Baltarusijos energetikos sistemą”, — jam atsako Zenkovičius.

„Dabar mes sklaidome po visus šiuos orbitinius kanalus, turime grupę partizanų. Su ginklais, bazėse. Tam, kad nukreipti maksimalų žinomų žmonių dėmesį. Nes tai, ką išplepėjome apie gegužės 9-ąją, kad ten neva tankai važiuos”, — pridūrė Zenkovičius susitikime.

Įtariamieji pareiškė, kad jiems reikia mažiausiai penkerių metų, kad pertvarkytų visuomenę ir valstybę, po karinio maišto ir žmogžudysčių, pagal Lenkijos patirtį, Baltarusija turėtų tapti „demokratijos auginimo” inkubatoriumi, sakoma pranešime.

„Nes jei dabar surengti rinkimus, tada pas mus vietoj Lukašenkos bus išrinktas Lukašenka. Ir tas pats bus dar 25 metus”, — posėdyje sakė Zenkovičius.

„Bus sukurta valstybės taryba, į ją pateks visų registruotų partijų lyderiai. Tai yra Teisingumo ministerijos užduotis”, — pridūrė Feduta. „Manau, kad demokratijos augimas turėtų vykti ugdoma toliau, tai rodė Lenkijos pavyzdys, iš vietos savivaldos”, — vėl sakė Zenkovičius.

Zenkovičius ir Feduta susitikime pasakojo, kuo jie užsiims po perversmo. „Aš būsiu atsakingas už teisinę reformą. Atitinkamai Teisingumo ministerijos, teismų kuravimas, naujos konstitucijos ir parlamento kūrimas”, — siužete cituojami Zenkovičiaus žodžiai.

„Politinė reforma, ideologinės žinybos, spauda, ​​Kultūros ministerija, Švietimo ministerija, partijų sistema ir Centrinė rinkimų komisija, išeina, mes kuruojame”, — pridūrė Feduta.

Susitikimo pabaigoje Zenkovičius ir Feduta pasiūlė generolams padaryti klasikinį „gop-stop”, tai yra apiplėšti ir pasisavinti Lukašenkos turtą, pasakoja korespondentas už kadro.

„Esu beveik įsitikinęs, kad mūsų Saša (Lukašenka) kažkur turi piniginę su atsargomis. Ją reikia tik tyliai, pasiimti, pasitaikus atvejui”, — sakė Zenkovičius.”Pasitaikus atvejui —taip, bet kur ji?” — klausia jo generolas. „Namuose, greičiausiai, Ostrošickio miestelyje, ir jis nebus apsakičiuota”, — atsakė Zenkovičius.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!