Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka žurnalistams šeštadienį atskleidė, kad nužudymo organizatoriai jo nužudymui skyrė 10 milijonų JAV dolerių.

Pasak Lukašenkos, ginkluoti žmonės turėjo pulti jo šalies rezidenciją: šiam tikslui buvo skirta 10 milijonų JAV dolerių, o snaiperiui – 1 milijonas dolerių. „Tai matėme jau seniai. Jūs manote, kad mes esame Maskvoje. Mes juos sekėme jau senai, jie turėjo atvykti į Minską ir atlikti šią operaciją “, – sakė Lukašenka.

Jis teigė, kad sąmokslininkai rengė kelis Baltarusijos vadovo fizinio pašalinimo scenarijus. Pasak Lukašenkos, iš pradžių sąmokslininkai planavo prezidentą pašalinti gegužės 9 d. parade. Buvo svarstomas išpuolis prieš prezidento kortežą, dėl kurio sukilėliai įsigijo ir į Baltarusiją atsivežė granatsvaidžius. Pagal trečiąjį scenarijų, ginkluoti žmonės turėjo pulti prezidento šalies rezidenciją.

Lukašenka informavo, kad tarp sąmokslininkų buvo ir Baltarusijos specialiųjų tarnybų darbuotojas, kuris atliko parsidavusio generolo vaidmenį. „Tai buvo mūsų agentas. Gerai padaryta. Ačiū vaikinui, jis mums labai padėjo, nebijojo. Jie norėjo jo pagalba priversti kariuomenę pereiti į jų pusę”, – sakė Lukašenka.

Anot Lukašenkos, sąmokslininkai planavo blokuoti Minską padedant kariuomenei kartu su OMON pajėgomis, vidaus kariuomene, Vidaus reikalų ministerija ir mieste dislokuotomis KGB. Lukašenka taip pat teigė, kad sąmokslininkų planuose buvo išjungti Minsko elektros sistemą.

Lukašenka pažymėjo, kad iš tikrųjų buvo suplanuotas kibernetinis išpuolis prieš šalį ir tokia operacija gali būti vykdoma „tik valstybiniu lygiu“. Keli hakeriai negalėtų su tuo susidoroti. Artimiausiu metu, pasak prezidento, bus paskelbta nauja bylos informacija.

Perversmo istorija

Baltarusijos KGB vadovas Ivanas Tertelis kovo 18 d. Paskelbė apie organizuotos teroristinės grupuotės, kuri ruošėsi pašalinti prezidentą Aleksandrą Lukašenką ir jo šeimos narius, taip pat ginkluoto sukilimo organizavimą siekiant užgrobti valdžią.

Tyrimo duomenimis, pagrindinis sąmokslo organizatorius buvo Maskvoje sulaikytas advokatas Jurijus Zenkovičius, kilęs iš Baltarusijos, gyvenantis JAV nuo 2007 m. ir turintis šios šalies pilietybę. Toje pačioje byloje buvo sulaikyti Baltarusijos liaudies fronto opozicijos partijos lyderis Grigorijus Kastusevas ir politologas Alyaksandras Feduta.

Tyrimo duomenimis, bandymas parengti perversmą buvo finansuojamas iš užsienio, sąmokslininkai palaikė glaudžius ryšius su teroristinėmis grupuotėmis. Iš viso yra parengti bent trys valdžios perėmimo scenarijai. Vėliau KGB paskelbė, kad keturi asmenys buvo apkaltinti sąmokslu užvaldyti valdžią.

TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!