Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos FSB sulaikė du žmones, kurie rengė karinį perversmą Baltarusijoje ir prezidento Aleksandro Lukašenkos pašalinimą. Apie tai šeštadienį pranešė FSB Viešųjų ryšių centras.

Rusijos Federacijos federalinė saugumo tarnyba kartu su Baltarusijos Respublikos valstybės saugumo komitetu specialios operacijos metu sužlugdė neteisėtą Jurijaus Leonidovičiaus Ziankovičiaus, turinčio dvigubą JAV pilietybę, veiklą. Sulaikytas ir Baltarusijos Respublikos pilietis Feduta Aleksandras Losifovičius. Jų planuose buvo sukelti Baltarusijoje perversmą ir net fiziškai pašalinti prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

FSB pažymėjo, kad pagal išankstinę informaciją, gautą iš Baltarusijos partnerių, vieno iš interneto privačiuose pokalbiuose Baltarusijos radikalios opozicijos ideologai Ziankovičius ir Feduta surengė ginkluoto sukilimo Baltarusijoje plano aptarimą ir nusprendė surengti asmeninį susitikimą Maskvoje naudodamiesi jų turimomis slaptumo užtikrinimo priemonėmis.

Kaip pažymėjo FSB, Ziankovičiui atvykus į Maskvą, po konsultacijų JAV ir Lenkijoje, numatytas susitikimas įvyko atskirame vieno sostinės restorano ofise. Susitikimo metu sąmokslininkai „Baltarusijos didvyriams“ pasakė, kad norint sėkmingai įgyvendinti jų planą, būtina fiziškai pašalinti visą aukščiausiąją respublikos vadovybę. Jie išsamiai išdėstė karinio perversmo planą, įskaitant radijo ir televizijos centrų užgrobimą, siekiant išplatinti jų kreipimąsi į žmones bei blokuojant dabartinės vyriausybės vienetams ištikimus vidaus kariuomenės dalinius bei miliciją.

Pasak Rusijos specialiosios tarnybos, galutinis tikslas buvo pakeisti Baltarusijos konstitucinę sistemą. Tuo pačiu metu žvalgybos tarnybų duomenimis, Ziankovičius planavo tapti šalies parlamento ir teisinės sistemos „kuratoriumi“, o Feduta norėjo užsiimti politine reforma ir ideologiniu darbu.

FSB pabrėžė, kad „opozicionieriai pergalės parado Minske dieną šių metų gegužės 9 d. Minske pasirinko kaip karinio perversmo datą“. Rusijos saugumo agentūros sulaikė sąmokslininkus ir perdavė juos savo Baltarusijos partneriams. Kalbant apie Ziankovičių ir Fedutą, Baltarusijos tyrimo institucijos tiria baudžiamąją bylą dėl nusikaltimo, numatyto BK str. 357 Baltarusijos baudžiamajame kodekse (Sąmokslas ar kiti veiksmai, padaryti siekiant užvaldyti valstybės valdžią).

TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!