Patiko? Pasidalinkite!

Savo vaizduotėje mes dažniausiai žinome, kokio partnerio mums reikia, koks jis turi būti, kokių turės savybių tam mūsų idealiam gyvenimui, kurį sau sugalvojome. Mes kuriame vaizdinius, sudarinėjame sąrašus, tačiau kai partnerį pagaliau sutinkame, nieko sukurti taip ir negalime.

Pasąmoningai mes žaidžiame žaidimą, trokšdami patenkinti tai, kas buvo nepatenkinta, ieškome mamos arba tėčio, namų, kuriuose bus šilta ir gera, ten aš būsiu laimingas. Žmonės susitinka, įsimyli, ištirpsta vienas kitame, o toliau pagal šabloną, kuris puikiai pažįstamas mūsų psichikai. O juk svarbiausia yra nustoti ieškoti to, ko negavome iš tėvo ar mamos ar dar iš kažkur.

Iliuzijos kažką susirasti, antrosios puselės paieškos gali trukti labai ilgai, mes eikvojame tam ne tik gyvenimo metus, bet ir patį gyvenimą. Padaryti galą visoms toms iliuzijoms galima tik giliai padirbėjus su savimi.

Kurti santykius su partneriu mes mokomės dar vaikystėje. Visa tai išplaukia iš bendravimo su tėvais. Jeigu su tėvais santykiai nepavyko (dėl pačių įvairiausių priežasčių), tai ir su partneriu nieko nesigaus.

Santykių pamatai ir pagrindas – atsipalaidavimas ir stabilumas, tik tokiu atveju mes galime jaustis saugūs. Turėję santykius su tėvais, kuriuose negalėjome atsipalaiduoti ir jausti stabilumo, sutikę partnerį mes kursime tai, kuo norime įsitikinti. Mes kursime santykius tokiose sąlygose, kur juos sukurti sunku ir skausminga, mes bendrausime taip ir su tais, kad mums tai teiktų skausmą. Šitaip ieškodami eilinių įrodymų, kad esame niekam tikę, kad stabilumas neegzistuoja, kad esame niekam nereikalingi. Kaip buvo tėvų namuose.

Idealių vyrų ir moterų pasaulyje nėra. Kiekvienas žmogus turi savo istoriją, patirtį, traumas. Santykių uždavinys arba tikslas yra tai, kad juose susirastume meilę. Kai iliuzijos išsisklaido, o tai paprastai atsitinka pabendravus kokius metus laiko, mes susimąstome, kas per žmogus yra greta mūsų. Čia ir prasideda meilė, dažniausiai ji slypi giliai dugne, užversta fantazijų, nusivylimų šiukšlėmis, ir ištraukti ją iš ten ryžtasi ne kiekvienas. Daugelis numoja ranka ir eina ieškoti toliau.

Atsipalaiduoti ir pasiekti stabilumą partneriams pavyksta tada, kai jie atranda meilę. Nes dažnai mes ieškome ne partnerio, o meilės, to poreikio, kurį patenkinti patiems labai sudėtinga.

Idealių santykių nebūna, jie neegzistuoja. Santykiai yra tai, ką kuriame drauge, tai tarsi kažkas trečio tarp mūsų dviejų. Kuriame, investuodami į juos pagarbą, rūpinimąsi, dėmesį, atsakomybę.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!