Patiko? Pasidalinkite!

Liepos 6 d. (būtent tą dieną švenčiama Valstybės diena) sukanka lygiai devyniolika metų, kai nuvo nužudytas Gediminas Kiesus – vadybininkas, buvęs AB „Mažeikių nafta“ vadovas; inžinierius, Lietuvos ūkio, politinis ir visuomenės veikėjas, Tarptautinių prekybos rūmų tarybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos tarybos narys.

Skelbiama, kad G. Kiesus 2000 m. liepos 6 d. rytą iš Mažeikių išvažiavo į Vilnių pasitikti iš D. Britanijos grįžtančio sūnaus Valdo. Į sostinę vyko ir ilgametis Kiesaus vairuotojas Alfonsas Galminas.

Vakare, grįžtant namo link Mažeikių autostradoje Vilnius–Panevėžys, visureigį, kuriame keliavo 3 asmenys, sustabdė policijos pareigūnais persirengę Panevėžio nusikalstamosios grupuotės „Tulpiniai“ nariai.

Jie būsimas aukas nuvežė į Panevėžio rajone esančią sodybą. Ten grasinimais išreikalavo bankų sąskaitų kortelių ir jų kodų. Vėliau buvo pasmaugtas vairuotojas A. Galminas, Gediminas ir Valdas Kiesai – nušauti.

Jų kūnai be galvų buvo užkasti po žeme. Tuo tarpu pinigai išgraibstyti Rygos ir Varšuvos bankomatuose. Buvo tikimasi gauti milijoninį pelną, tačiau kiekvienam nusikaltėliui teko tik po 9 000 litų.

Ekspertai.eu primena, kad šimtus milijonų litų kainavusi „Mažeikių nafta“ Landsbergių partijos buvo atiduota strateginiams Lietuvos partneriams amerikiečiams už ačiū. Tai buvo viena iš daugelio įgyvendintų aferų, kalti iki šiol ramiai vaikščioja laisvėje ir toliau kuria ateities Lietuvos vizijas.

Ko nespėjo pasakyti nužudytasis „Mažeikių naftos“ direktorius Gedeminas Kiesus?


Patiko? Pasidalinkite!