Patiko? Pasidalinkite!

Prokurorė prašė įtariamajam kardomosios priemonės terminą pratęsti trims mėnesiams, nes “įtariamasis gali bėgti nuo teismo”

Kauno apygardos teismas 2019.07.16 d., dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą šnipinėjimu “Rusijos naudai” įtariamam opozicijos politikui Algirdui Paleckiui, praneša teismo spaudos tarnyba.

Prokurorė prašė įtariamajam kardomosios priemonės terminą pratęsti trims mėnesiams, nes “įtariamasis gali bėgti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo”. Įtariamasis ir jo gynėjas tam prieštaravo.

Išnagrinėjęs pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, teismas konstatavo, kad Baudžiamojo proceso kodekse nustatytas suėmimo pagrindas, kuriuo remiantis iki šiol buvo suimtas įtariamasis, neišnyko, todėl suėmimo terminą pratęsė 3 mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo 2019 metų liepos 26 dienos.

Algirdas Paleckis visa tai vadina kliedesiais, bandymu įbauginti ir susidoroti 

Patikimi šaltiniai pranešė, kad Algirdas Paleckis galima turi surinkęs nepatogios informacijos apie sausio 13-osios įvykius, kuriuos mūsų teisėsauga bando visais būdais šią informaciją iš A. Paleckio išgauti.

Lietuvos viešojoje erdvėje ir žiniasklaidoje 2018 metų pabaigoje vyravo šnipinėjimo tema. Gruodžio mėnesį Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie “šnipų tinklo”, kuris vykdė “žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai”, sulaikymą. Buvo sulaikytas ir opozicijos politikas Algirdas Paleckis, kuris tariamai susijęs su šiuo tinklu.

Balandžio mėnesį Generalinė prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas. Po kelių šnipinėjimo Rusijos naudai incidentų paminėjimų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuva savo veiksmais visiškai paneigia demokratines vertybes, kurias garbino, įstojusi į Europos Sąjungą ir NATO.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!