Patiko? Pasidalinkite!

Niujorko teismas antradienį pateiks kaltinimus buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui dėl 33 kaltinimų. Apie tai politikas pirmadienį pranešė savo socialiniame tinkle „Truth Social“, pažymėdamas, kad atitinkama informacija į viešumą iškilo dėl bylai vadovaujančio prokuroro Alvino Braggo veiksmų.

„Apygardos prokuroras Alvinas Braggas nutekino 33 kaltinimus, – rašė jis. – Jo paskelbtuose duomenyse nėra jokių netikėtumų ar pasikeitimų.

Trumpas pridūrė, kad laiko save nekaltu, ir pasiūlė prokurorui nedelsiant atsistatydinti.

Dokumentas, kuriame išsamiai aprašomi kaltinimai, bus paskelbtas tuo pačiu metu, kai bus paskelbti kaltinimai, jei tam pritars prokuroras. Kol kas tikslus kaltinimų skaičius ir D. Trumpui priskirtų nusikaltimų sunkumas lieka nežinomi.

Buvęs JAV prezidentas antradienį turėtų stoti prieš teismą Niujorke, kur jam bus pateikti kaltinimai byloje dėl finansinių dokumentų klastojimo. Trumpas, laikomas pagrindiniu pretendentu į Respublikonų partijos kandidatūrą 2024 m. prezidento rinkimuose, bus pirmasis vadovas JAV istorijoje, kuriam bus pateikti baudžiamieji kaltinimai. Kaip aiškina Amerikos žiniasklaida, pagal konstituciją tai netrukdo jam dalyvauti rinkimuose.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!