Patiko? Pasidalinkite!

Turime būti sąžiningi patys sau ir pripažinti, kad Europos Sąjunga su koronavirusu nesusitvarko!

Azijos ir rytų šalys be panikos kuo puikiausiai gydo žmones nuo šio viruso ir stabdo jo plitimą. Žinoma, kad ir jiems visiškai plitimo sustabdyti nepavyksta, bet jeigu lygintume kaip plinta pas juos ir ES, jiems kuo puikiausiai sekasi.

Kinija mirčių skaičius
Kinija mirčių skaičius

Kinija kovai su koronavirus pastatė kliniką vos per 10 dienų, kuri buvo aprūpinta moderniausia medicinine įranga.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „china clinic 10 days“

Per 10 dienų pastatytoje ligoninėje, visi sergantys žmonės buvo gydomai palatose, o ne lauko palapinėse kaip Italijoje.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „china clinic 10 days“

Paimkime kaip pavyzdį mūsų kaimynę Baltarusiją, kur šiuo metu prižiūrimi 42 pacientai: jų laboratoriniai tyrimai buvo teigiami, tačiau be klinikinių ligos pasireiškimų. Jie turi COVID-19 infekcijos požymių. Sergančių yra 12 žmonių. Kovo 20 d. 9 val. 15 pacientų pasveiko, jie buvo išleisti namo. Rusija, kuri turi 144,5 milijonų (2017 m.) gyventojų, susirgimų atvejų tėra 253. O ką kalbėti apie Kiniją, kuri per trumpą laiką praktiškai sustabdė šio viruso plitimą.

Rusijoje bandomi šešių naujojo koronaviruso vakcinų variantų bandymai, artimiausiu metu tikimasi patvirtinti jų saugumą ir veiksmingumą. Apie tai penktadienį paskelbė Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas vyriausybės koordinavimo tarybos, kovojančios su koronaviruso plitimu, prezidiumo posėdyje.

Europa, kartu su JAV, diktuojančios pasauliui ne tik iškrypėliškas madas, bet ir politiką, šioje vietoje pasirodė labai prastai. Italijoje jau kelintą dieną per parą miršta po kelis šimtus žmonių. Šiai dienai mirusių nuo koronaviruso siekia 4032 atvejus. Svarbiausia, kad situacija nei kiek negerėja: pažiūrėjus į mirčių kreivę, matosi, kad situacija yra labai prasta.

Italija mirtys
Italija mirčių skaičius

Ispanijoje taip pat liūdna – viso jau mirė 1093 žmonės ir šis skaičius kasdien auga.

Vokietija – pati „švariausia” ir kai kam esanti ES šalių pavyzdys, taip pat nesusitvarko.

Ispanija mirtys
Ispanija mirčių skaičius

Nuo koronaviruso Vokietijoje mirė 68 žmonės. Mirčių kas dieną daugėja. JAV mirčių skaičius taip pat auga, jis jau pasiekė bemaž 400. Ir šis skaičius kas dieną kyla.

Vokietija naujos mirtys
Vokietija mirčių skaičius

Ką byloja faktai? Disciplinos trūkumas? Kas su Europa ne taip? Negi eilinį kartą Europai ir JAV nosį nušluostys Rytų šalys? Laukti atsakymų į šiuos klausimus laiko liko nedaug.

Pabaltijo šalyse košmaras tik prasideda, nes mūsų protingi politikai pakvietė visus emigrantus iš labiausiai užsikrėtusių šalių grįžti namo. Čia tas pats, kas pasikviesti žmogų į balių, kuriame stalai tušti ir nėra kuo juos pavaišinti. Dienų bėgyje pamatysime tikrąją padėtį, kai kas dieną susirgimo atvejų bus šimtais, o ligoninės tiesiog neturės galimybių jų net paguldyti.

Egidijus Paulauskas

 

 


Patiko? Pasidalinkite!