Patiko? Pasidalinkite!

Alytuje degė Baltijos šalyse viena didžiausių padangų perdirbimo įmonių. 2019.10.16 d. Alytuje, Pramonės rajone, užsidegė gamybinės patalpos įmonėje „Ekologistika“, esanti Pramonės g. 1. Įmonė užsiima naudotų padangų perdirbimu, utilizacija. Ji yra viena didžiausių padangų įmonių Baltijos šalyse

Gaisro mastai

Gaisro plotas sudarė –  apie 2000 kv. m. Ugnį gesino apie 50 ugniagesių, atvykusių iš Alytaus, Marijampolės, Kauno ir Lazdijų. Į gaisro vietą suvažiavo 9 gaisrinės autocisternos ir 3 autokopėčios. Spėjama, kad gaisras kilo apie 3 valandą nakties, dėl kokių priežasčių – kol kas nežinoma.

Padegimo versija

Dėl gaisro LR Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sakė, kad  kreipsis į prokuratūrą. Esą, jis gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.

Apie gaisro padarinius valdžia nutyli

2019.10.19 dieną situacija dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje buvo sudėtinga. Alytaus Meras baiminosi, kad į rajono pusę pučiantis vėjas šeštadienį vakare gali pasisukti miesto link.

Ketvirta diena, o gaisras visiškai nenumalšintas. Kaip teigia gaisrininkai, gaisras yra lokalizuotas, tačiau smilkimas dar išlieka.

Katastrafos padariniai žemei ir žmonėms

Užterštumo lygis Miklusėnuose kietosiomis dalelėmis, yra keturis kartus padidėjęs, o benzeno ir įvairių lakiųjų medžiagų -tris kartus. Alytaus savivaldybės „Facebook“ paskyroje Miklusėnų gyventojų šeštadienį prašoma išvykti iš namų, uždaryti langus ir išjungti vėdinimo sistemas, nepalikti gyvulių lauke.

Gaisras padangų perdirbimo įmonėje

Žinoma, kad žmonės jau prisikvėpavo kietųjų dalelių ir jos nusėdo jų organizmuose. Kas bus daroma su šiais žmonėmis? Ar bus jiems suteikta pagalba, kad išvalyti organizmus nuo šių dalelių?

Sveikatos specialistai įspėja, kad degančios, o ypač smilkstančios padangos – tikra cheminio užterštumo bomba. Žala sveikatai yra milžiniška, dirvožemis užterštas keliems šimtams metų. Ko pasekoje visi nuodai nusės į geriamą vandenį.

Kas už tai atsakys?

Absurdo šalyje kaip visada kaltų nėra. Žmonija nuodijama, užteršta žemė, vanduo, o valdininkai dėkoja vieni kitiems už suteiktą pagalbą. Skamba kaip kažkokiame fantastiniame filme apie kovą su ateiviais.

Žiniasklaida ir valdžia nutyli faktą, kad po įvykio gali kilti masiniai susirgimai, o apylinkėse apie Alytų, kur nusėdo visi toksiški dūmai, dirvožemis bus užterštas keliems šimtmečiams.

Visos kietosios dalelės nusėdusios ant dirvožemio, turi būti nedelsiant nukastas ir išvežtas, kitu atveju šios žemės liks nuodingos, o jose gyventi bus tiesiog neįmanoma.

Gaisrininkų tūkstančiai kubų vandens gesinant ugnį, taip pat nusės į dirvožemį, ko pasekoje į geriamą vandenį.

Gaisras Padangos Alytus Gaisrininkas.jpg

Štai ir turime savo „Černobilį“, apie kurį kaip tuomet valdžia daug ką nutyli. Vienas iš gaisrininkų prasitarė, kad visi atkreiptų dėmesį, jok kai kurie gaisrininkai ir gelbėtojai priversti dirbti pavojinguose dūmuose be dujokaukių ir kvėpavimo takus apsaugančių priemonių.

BV inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!