Patiko? Pasidalinkite!

Asteroidas 162082 (1998 HL1), kurio dydis nuo 400 metrų iki 1 km, priartės prie Žemės spalio 25 d. Apie tai praneša NASA artimųjų žemės objektų tyrimų centras, praneša, – RIA Novosti .

Pasak NASA, objektas priartės prie Žemės minimaliu atstumu spalio 25 d., 21.21 val., (GMT+4) laiku. Žemei asteroidas nekelia pavojaus – jis praskris pro žemę atstumu, kaip 16 kartų iki Mėnulio arba 0,04 astronominių vienetų atstumu (1 AU yra lygus atstumui tarp Žemės ir Saulės).

Asteroidas priklauso „Apollo“ grupei. Jis buvo aptiktas 1998 m. balandžio 18 d. Iš viso grupėje yra žinoma daugiau kaip 5 tūkstančiai asteroidų.

Sekantis asteroidas pavojingesnis

Asteroidas 101955 Bennu, kuris anksčiau buvo žinomas kaip 1999 RQ36, yra anglies turinti Apollo grupės kosminė uoliena, pirmą kartą NASA LINEAR projekto atrasta 1999 metų rugsėjo 11 d.

Tai potencialiai pavojų keliantis objektas, „Sentry Risk Table“ rizikos sąraše „Palermo Technical Impact Hazard Scale“ skalėje įvardinamas antru aukščiausiu reitingu.

Šiuo metu į šią kosminę uolieną yra nusitaikiusi NASA valdoma OSIRIS-REx misija, kuri iki 2023 metų planuoja į Žemę pargabenti objekto pavyzdžius, kurie galėtų padėti mokslininkams nustatyti galimus jo padarinius. Šio kosminio kūno diametras siekia apie 560 metrų.

Yra perspėjimų, jog asteroidas 1999 RQ36, judantis link susidūrimo 2182 metais, yra laikomas pavojingiausiu asteroidu Visatoje.

Anot mokslininkės Maria Eugenia Sansaturio, egzistuoja didelė susidūrimo su asteroidu tikimybė. Tačiau jis gali ir neatsitrenkti į Žemę.

Egzistuoja dideli orbitiniai neaiškumai dėl gravitacinės įtakos asteroidui, kuomet jis praskrieja pro Žemę ar kitus objektus.

Šį asteroidą gali paveikti Jarkovskio efektas, kuris apibūdina asteroido išstūmimą iš orbitos kai saulės šviesa vieną asteroido pusę įkaitins labiau nei kitą. Anksčiau NASA neatsižvelgė į šį efektą.

Astronomai skaičiuoja, kad tam, jog sukeltų globalaus masto katastrofą, kosminė uoliena turi būti mažiausiai 965 metrų pločio.

Asteroidas, kuris manoma sunaikino dinozaurus, buvo maždaug 9,65 km. skersmens.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!