Patiko? Pasidalinkite!

Turkijos vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu per susitikimą su jaunimu Stambule sakė, kad visas pasaulis nekenčia Amerikos, rašo laikraštis Aydınlık.

“Amerika ir toliau praranda savo reputaciją, <…> visas pasaulis nekenčia Amerikos. <…> Europa yra Amerikos pėstininkas Afrikoje, visos Afrikos valstybės nekenčia jas išnaudojančių valstybių”, – sakė Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

“Yra Amerika. Europa yra traukinys Amerikos vilkstinėje. Jame nėra nieko ypatingo”, – tęsė aukšto rango turkų pareigūnas.

Europos lyderiai nuolat diskredituojami, gyventojai sensta, Europa patiria gamybos sunkumų, atkreipė dėmesį Soylu.

Jis pabrėžė, kad Vakarai nebeturi suvereniteto.

“Jie nebeturi suvereniteto, bet stengiasi išlaikyti savo įpročius. <…> Turkija keičia istoriją. Šie rinkimai yra tie, kuriuose ši istorija visiškai pasikeis. Štai kodėl spaudžia Amerika, spaudžia Europa. Irakas, kur, anot Ankaros, šalyje slepiasi uždraustos Kurdistano darbininkų partijos kovotojai – red.) apimta panika. Tai ne Tayyipo Erdogano pasirinkimas, tai ateities pasirinkimas.

Turkijos kartos, Turkijos visiškos nepriklausomybės pasirinkimas“, – sakė jis.

Tokios kalbos rodo, kad Turkija ateityje rinksis Kinijos ir Rusijos draugystę. Prezidento ir parlamento rinkimai Turkijoje numatyti gegužės 14 d.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!