Patiko? Pasidalinkite!

Kaip matome ir žinome, Lietuvos politikai, o ypač tie kurie yra bevaikiai ir neturi šeimų, rodo labai didelę meilę Ukrainai. Meilę demonstruoja tiekdami ginklus, rinkdami pinigus ukrainai, kad tie savo brolius, kurie nesutiko su perversmu, būtų ginklu nuraminti. Bet straipsnis ne apie tai, kaip ukrainiečiai patys savus žudo.

Iš Ukrainos atvykusių į statybos sektorių dirbti ukrainiečių pokalbio

Į Lietuvą atvykę dirbti ukrainiečiai giriasi, kad lietuvių išvykusių dirbti į ES ir Norvegiją žmonos, ne ką prastesnės už ukrainietes.

“Beveik, tai ne tai, kad moka virtinukus ir barščius virti kaip ukrainietės, bet ne ką prastesnės lovoje. Vargšės moterys, paliktos vienos, be vyrų, turi kentėti.”

O patys giriasi, kad Ukraina netoli ir kas keletą savaičių vyksta pas saviškes, kad koks kaimynas nepradėtų lankyti ir ieškoti sugedusio vandens čiaupo.

“Mums namo grįžti su lėktuvu ir atgal į Lietuvą kainuoja, tik nuo 77 Eur., todėl saviškes lankome dažnai, nes paskui vandens čiaupus kaimynai pradės remontuoti. Kurie nori daugiau atsivežti daiktų, važiuoja mikriukais”.

Lietuvos valdžios vykdoma politika yra savižudiška, nes Lietuvių tauta masiškai palieka savo šalį, o sugrįžtančių skaičius taip pat netenkina. Lietuvoje dažniausiai lieka močiutės su paliktais globoti vaikais, arba vienišos mamytės, kai kurias jau aptarnauja atvykę ukrainiečiai ir baltarusiai.

Per paskutinius 20 metų dėl emigracijos, iširo tūkstančiai šeimų ir apie tai yra nutylima. Kita problema yra ta, kai išvykę lietuvaičiai neranda svajonių darbo ir įkrenta į alkoholio liūną, o grįžti ir prisipažinti, kad “nepavyko” yra gėda, todėl dažnai lieka užsienyje ir tempia dieną po dienos, tai labiau populiaru šiltesniuose kraštuose, tokiuose kaip Ispanija, kur vyno butelis kainuoja mažiau nei 1 Eurą.

Skaičiai

Vis daugiau ukrainiečių nori darbuotis Lietuvoje – Palyginimui, 2017 m. per visus metus užsieniečiams išduota kiek daugiau nei 23 tūkst. vizų dirbti ir beveik 6 tūkst. leidimų gyventi. Šiemet skaičius turėtų augti apie 30-50 proc.  Lietuvos ambasados Ukrainoje pirmasis sekretorius Antanas Šatas sako, kad vizos dažniausiai prašo 25–35 metų vyrai, į Lietuvą vykstantys dirbti statybininkais ir vairuotojais.

Suvestinė grįžtantiems vyrams

Jeigu grįžote iš Norvegijos ar kitos šalies, po ilgesnio laiko į Lietuvą ir jus žmona pasitinka su barščiais ir miltiniais virtinukais su bulvių įdaru, pasiteiraukite kaimynų ar nebuvo pas jūsų žmoną atvykę giminių iš Ukrainos.

Jeigu žmona pasitinka su sprindžio storio lašiniais, vadinasi pas ją tikrai buvo atvykę svečių iš Ukrainos, nes Lietuvoje tokių lašinių tiesiog nėra.

Linas Naujelis

 

 


Patiko? Pasidalinkite!