Patiko? Pasidalinkite!

Policija pranešė, kad pradėjo dešimt administracinių teisenų per Sausio 13-osios minėjimą protestavusių asmenų atžvilgiu. Anot policijos, šešios teisenos pradėtos dėl susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimų. Sausio 13-ąją prie Seimo vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas, šalia susirinkę Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuoto protesto dalyviai tiesiog nušvilpė Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, premjerę Ingridą Šimonytę ir kitus kalbėtojus. Vytautas Landsbergis sakyti kalbos neišdrįso ir už tai užsipuolė susirinkusiuosius.

Sausio 13-oji buvo ta diena, kai Vytautui Landsbergiui galutinai nuvažiavo stogas ir šis niekieno nestabdomas pradėjo viešai sorošiniams ruporams kliedėti, kad Sausio 13-osios minėjime buvo susirinkę „ne žmonės“, „pamišėliai“, „jedinstvenininkai“, „penktoji kolona“ ir pan.

Po bemaž dviejų savaičių, išsigandęs Vasario 16-osios, per kurią lietuviai ruošiasi nušvilpti Vytautą Landsbergį, šis sugalvojo gudrų planą – “atsiprašyti”.

NEMANAU ir ATSIPRAŠAU

Nemanau, kad laisvė platinti kovydo-19 ar kokio maro užkratą yra šventoji žmogaus laisvė; tačiau kiekvieno, kuris šią sausio 13-ąją pasijuto sužeistas, atsiprašau. Nemanau, kad tinkamai reagavau į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą. Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi.
Tačiau aš irgi žmogus, ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius. Turime suprasti, kad kiekvienoj klasėj yra berniokų, kuriems malonu kelti triukšmą erzinant klasės auklėtoją (čia aš ne apie save, nors daugelį metų buvau muzikos mokytojas). Tačiau galų gale esame vienoje mokykloje, kurią turime užbaigti neišmesti į gatvę Europos patvory.
Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti — atleiskite.
Supraskite, kad ir man skaudu ir šią akimirką skauda, kad ten prie Katedros neradau tinkamų žodžių ar nepatylėjau, nenuėjau neatsiliepęs. Susitikim nuoširdžiai pasikalbėti, kaip kadaise. Kartu juk ir dainuodavom. Ar jūs dainuojat?

Atsiprašymas keistas. Kažin ar visuomenė persigalvos ir leis ramiai Vytautui kliedėti Vasario 16-ąją iš balkonėlio?

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!