Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad nei jis, nei joks respublikos karinis lyderis nenorėtų karo.

“Noriu, kad suprastumėte mane ne tik kaip prezidentą, bet ir kaip asmenį, atsakingą už ginkluotąsias pajėgas. Nei aš, nei jokie mūsų generolai ir kariniai vadovai nenorėtume jokio kariūkščio”, — Lukašenkos žodžius citavo jo spaudos tarnyba. Kartu jis pažymėjo, kad tai nereiškia, jog reikia būti neaktyviems, ypač kai prieš akis yra Didžiojo Tėvynės karo pradžios pavyzdys.

“Nusiraminome, viskas buvo gerai. Dabar sakome, kad norėjome vilkinti laiką, atidėlioti, ruoštis karui. Turbūt visada buvome kažkam nepasiruošę. Bet reikėjo atmerkti akis. Remiuosi tuo, kad neturime kartoti šių klaidų. Ir norėdami būti suprasti, o gal net bijojome, turime tai pademonstruoti”, — pridūrė Lukašenka.

Rusija ir Baltarusija ne kartą kalbėjo apie NATO stiprinimą prie savo sienų ir karių bei karinės technikos susitelkimą ten. Pasak Maskvos, Šiaurės Atlanto aljansas tai daro “galimos Rusijos agresijos” prieš Ukrainą pretekstu.

Praėjusią vasarą Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, antroje vietoje liko Svetlana Tichanovskaja. Ji nepripažino rinkimų rezultatų, paragino savo šalininkus to nedaryti ir išvyko į Lietuvą. Pamažu Tichanovskajos šalininkai pradėjo keliauti ir į kitas šalis, be to, iškart po rinkimų Baltarusijoje prasidėjo protestai.

Minskas apkaltino Vakarus kišimusi į šalies vidaus reikalus ir protestų organizavimu. Kaip pabrėžė Baltarusijos valdžia, Vakarų šalys siekia nuversti teisėtai išrinktą valstybės vadovą ir į jo vietą pastatyti lyderį, kurį galės kontroliuoti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!