Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šeštadienį sakė, kad KGB, padedama FSB, ne tik užkirto kelią pasikėsinimui į jį ir jo šeimą, bet ir sulaikė organizuotą grupuotę, rengiančią ginkluotą perversmą.

Prezidentai Vladimiras Putinas ir Džo Baidenas telefonu aptarė bandymą įvykdyti perversmą Baltarusijoje, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

Anksčiau Aleksandras Lukašenka po pokalbio su žurnalistais sakė, kad buvo bandoma pasikėsinti į jį ir jo šeimos narius. Respublikos specialiosioms tarnyboms, padedant kolegoms iš FSB, pavyko užkirsti kelią šiam nusikaltimui ir sulaikyti organizuotą grupę, rengiančią ginkluotą perversmą.

Baltarusijos lyderis pažymėjo, kad ši tema buvo iškelta per pokalbį telefonu tarp Rusijos ir JAV prezidentų. Tuo pačiu metu Vladimiras Putinas tiesiogiai paklausė Džo Baideno apie Amerikos specialiųjų tarnybų dalyvavimą rengiamuose nusikaltimuose, į kuriuos reaguodamas Amerikos prezidentas “tik murmėjo”.

Interviu Dmitrijui Peskovui žurnalistai paklausė, ar jis galėtų patvirtinti, ar ši tema išties buvo iškelta pokalbyje tarp dviejų šalių vadovų.

“Taip, galiu”, — sakė Peskovas.

Specialiųjų tarnybų veikla

Atsakydamas į klausimą apie perversmo Baltarusijoje pasekmes, Dmitrijus Peskovas teigė nemanąs, kad “čia galima naudoti kokią nors tariamąją nuosaką”.

Pasak jo, “akivaizdu, kad planai buvo aptarti absoliučiai konkretūs ir visiškai destruktyvūs” — apie tai galima kalbėti drąsiai. Tokie planai, žinoma, rodo didelį pavojų.

Tuo tarpu RF prezidento spaudos sekretorius nekomentavo, ar Kremlius turi informacijos apie JAV prezidento administracijos prisidėjimą prie pasikėsinimo ir perversmo, apie ką kalbėjo Aleksandras Lukašenka.

“Iš tiesų buvo specialiųjų tarnybų operacija. Šiuo atveju aš nieko nekomentuosiu. Visa informacija, kurią galima išduoti — ją dozuoja specialiosios tarnybos savo nuožiūra”, — aiškino Dmitrijus Peskovas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!