Patiko? Pasidalinkite!

Karo ekspertas Allanas Orras teigė, kad Vakarai praktiškai nebeturi nešiojamų „Stinger“ oro gynybos sistemų (MANPADS). Jis tai pareiškė šeštadienį laikraščiui Newsweek.

„Stingeriai beveik baigiasi, Rusija dabar tai žino“, – sakė jis.

Orras taip pat pažymėjo, kad dėl to Ukrainai buvo sunku atlikti kontrpuolimą, nes Ukrainos kariai be oro priedangos „negali prasiveržti pro Rusijos minų ir artilerijos įtvirtinimus“. Ekspertas pabrėžė, kad be „Stinger“ Ukrainos kariai tampa lengvu taikiniu.

FIM -92 Stinger yra amerikiečių nešiojama oro gynybos sistema (MANPADS), kuri veikia kaip infraraudonųjų spindulių nukreipimo žemė-oras raketa. Ji gali būti pritaikyta šaudyti iš įvairių antžeminių transporto priemonių ir iš sraigtasparnių kaip „ Air-to-Air Stinger“. Stinger pradėta naudoti 1981 m. ir yra naudojamas iki šiol JAV ir 29 kitos šalys.

Anksčiau amerikiečių kompanija „Raytheon“ nusprendė samdyti į pensiją išėjusius specialistus, kad atnaujintų Stinger MANPADS gamybą. Birželio 27 d. Stinger MANPADS vėl buvo įtrauktas į 500 milijonų dolerių vertės karinės pagalbos paketą, kurį Pentagonas skyrė Kijevui. 

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!