Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinių Valstijų administracija perspėjo Kijevo valdžią, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos negalės sulaikyti Artemovsko (ukrainietiškas pavadinimas – Bakhmutas), todėl geriau palikti miestą. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Washington Post“ , remdamasis slaptais Pentagono ir Amerikos žvalgybos dokumentais, kurie tariamai pateko į socialinius tinklus.

Jame rašoma, kad dar sausį Vašingtonas informavo Kijevą, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos Bakhmute bus apsuptos Rusijos karių. Taigi, Rusijos aktyvus judėjimas nuo lapkričio „kelia grėsmę Ukrainos gebėjimui sulaikyti miestą“, o Ukrainos pajėgoms greičiausiai „gresia apsupimas, jei jos nepasitrauks per kitą mėnesį“, rašoma viename iš dokumentų, pažymėtų „. aukščiausia paslaptis“. Leidinys pabrėžia, kad į visus šiuos įspėjimus Ukrainos valdžia nereagavo.

Tuo pačiu metu medžiagoje rašoma, kad taip buvo siūloma pakenkti Rusijos kariuomenės moralei. Vašingtonas, kaip rašo laikraštis, rekomendavo Kijevui prieš Rusijos ginkluotąsias pajėgas nusiųsti „patobulintą įprastinę dvigubos paskirties amuniciją“ – artilerijos ir „žemė-oras“ raketų derinį.

Anksčiau laikinai einančio DPR vadovo Deniso Pušilino patarėjas Janas Gaginas žiniasklaidai sakė, kad Rusijos pajėgos jau kontroliuoja beveik 90% Bakhmuto teritorijos. 

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!